Jak vybrat vhodný lustr do obýváku?

Není tajemstvím, že lustr dokáže oživit jakýkoliv prostor. Designový lustr může být dominantou interiéru, zajímavé jsou nejen tradiční rustikální lustry, ale i kované typy, dřevěné i křišťálové varianty. Moderní lustry se hodí do minimalisticky řešených interiérů a jejich tvar dokáže prostoru vdechnout nový ráz. Čím se řídit, když si vybíráte lustr do obýváku?

Lustr dodá domácnosti osobitý styl

Lustr je klíčovou součástí každého obývacího pokoje. Dokáže oživit i nudný prostor a vytvořit tak útulné prostředí. Díky lustru dokáže i běžný panelový byt získat styl a unikátnost. Důležité je zvolit osvětlení, které bude vyhovovat všem členům domácnosti, bude působit příjemně a navodí klidnou atmosféru.
Jaký lustr zvolit a kam ho umístit?

Klasický lustr se obvykle umísťuje do středu místnosti, podporuje soustředěné vnímání a zdůrazňuje střed. Je velmi vhodný do místností, kde je nejdůležitější jejich střední část. Právě v ní může být umístěn velký stůl, konferenční stolek, kulečník nebo jiný zajímavý prvek. Pokud se chystáte pořídit si středový lustr, nikdy nezapomínejte ani na doplňková světla – stojící a stolní lampy, případně nástěnná svítidla.

Vsaďte na moderní osvětlení

Zajímáte se o moderní osvětlení? Nevíte, jaký lustr do obýváku zvolit? Moderní lustry do obýváků jsou skvělým způsobem, jak dotáhnout interiérový design do dokonalosti. Pověstnou třešničku na dortu si můžete dopřát zvolením lustrů nevšedních designů a zajímavých materiálů. Oblíbené jsou lustry z matného chromu a akrylu za použití úsporného LED osvětlení.

Čím dál tím více jsou oblíbené i netradiční kombinace klasických materiálů, jako je kov s jinými materiály. Velkou designovou službu vám udělají i úsporné halogenové zářivky, se kterými můžete snížit vaši spotřebu až na pětinu.