Jak vybrat vhodné hračky pro psy?

Hračky pro svého psa musíte vybírat podle plemene, povahy, temperamentu a dalších charakteristických vlastností. Hračky slouží psům i tím, že hravým učením pes poznává okolní svět a navíc nabízejí jemu i vám příjemnou zábavu i dobrou cvičební metodu. Čtěte tipy na vhodné hračky pro psy.

Postup a návod, jak vybrat vhodné hračky pro psy

Klasika – míčky

Velmi oblíbené a vhodné hračky jsou míčky určené na aportování. Na trhu jsou míčky gumové či pískací. Velikost míče by měla odpovídat velikosti psí tlamy, aby se vašemu psovi míček dal pohodlně uchopit a nosit.

Uzlíky

Bavlněné uzly jsou také populární. Jsou určeny na protahování, na aportování i kousání.

Talíře

Létající talíře jsou další skvělou hračkou, která může být zábavná i pro chovatele. Můžete si talířem házet ve dvojici a občas nechat svého psa talíř chytit.
Jiné malé hračky

Drobné hračky jsou nejrůznějších tvarů, velikostí a jsou zhotovovány z nejrůznějších materiálů. Převážně se jedná o hračky gumové, vinylové či plyšové.

Kaučukové hračky

Pro štěňata a malá psí plemena byste samozřejmě měli vybírat hračky z měkkých materiálů. Vhodné jsou například hračky z měkčeného kaučuku.

Zdraví neškodné

Při vybírání nové hračky byste se vždy měli ujistit, zda je vámi vybraná hračka zdravotně nezávadná.

Dejte pozor na malé části

Vhodné hračky nejsou takové, které obsahují malé, lehce oddělitelné části. V takových případech hrozí riziko, že by je váš pejsek mohl spolknout. Způsobovalo by mu to zažívací potíže, avšak může dojít i k jeho udušení.

Velmi nevhodné jsou hračky připomínající psům předměty, které máte v domácnosti, ať už jsou to boty, pantofle, části oblečení nebo některé předměty denní potřeby.

Varování

Otázkou je, zda je pro psa vhodnou hračkou kost. Pokud je kost gumová, tak ano, avšak například duté zvířecí kosti se nedoporučují. Jednak je malá plemena nesnášejí, a jednak se mohou tyto kosti zabodnout psovi do dásní nebo mu poranit střeva, protože se tříští na ostré úlomky.