Jak vybrat vhodné hračky pro kočky?

Kočky si rády hrají se vším, co je po ruce, tedy po tlapce. Pokud jim nekoupíte hračky, tak si vyberou jako hračku nějakou věc, na kterou narazí, například na botu. Pokud kočkám nekoupíte dostatečné množství hraček, tak budou smutné a méně hravé. Hračky pro kočky je třeba nakupovat již od kotěte a také kočky naučit, jak si s takovými hračkami hrát. Pokud bude mít vaše kočka dostatek hraček, nebude ničit věci v bytě.

Návod, jak vybrat vhodné hračky pro kočky

Hračka a potrava

Kočky milují hračky, které připomínají jejich přirozenou kořist, tedy nejčastěji myši, ptáci a další zvířata. Samotná hračka by měla být také pohyblivá a pestrá, aby kočku nezačala velmi brzy nudit.

Závěsné hračky

Kočky milují hračky, které se houpou. Rády na ně číhají a útočí na ně. Je třeba, aby závěsné hračky nebyly zavěšené příliš vysoko, kočky si pod ně rády lehají a pinkají do nich tlapkami.

Elektronické hračky

Mezi oblíbené elektronické hračky patří především ty, které vibrují a ty, které se hýbou. Samohybné hračky jsou pro kočky mnohem zábavnější.
Míčky

Míčky jsou standardně oblíbené především mezi psy, ale i kočce kupte míček. Velmi oblíbený je především tenisový míček, do kterého může kočka zatnout drápy a také do něj může kousat. Vyjde vás na pár korun a nebude vám líto, když míček kočka rozkousne.

Společné hračky

Rozdělte si hračky na ty, se kterými si budete hrát vy s kočkou, a na ty, se kterými si bude hrát jen ona. Kočky sice moc dobře neaportují, ale rády si s vámi pohrají.

Plyšák na spaní

Pokud si kočka navykne na plyšáka na spaní, nebude moci bez něj usnout. Zvolte vždy drobnou plyšovou hračku, například medvídka nebo myš, kočka s ním bude klidněji usínat.

Struktura a materiál

Hračky vybírejte zásadně ve zverimexu, nikde jinde. Mnoho neznačkových hraček je pro kočky závadných. Vyvarujte se také hraček, z nichž se snadno uvolňují díly, které by zvíře mohlo sežrat.

Venkovní hračky pro kočky

Kočka by měla mít hračky do interiéru, ale i venkovní hračky. Ušetří to práci i vám, abyste nemuseli interiérové hračky stále čistit.