Jak vybrat škrabadlo pro kočku?

Škrabadla pro kočku jsou vhodná pro všechny kočky a pro kočky chované v interiéru jsou zcela nezbytná. Kočkám drápky dorůstají celý život, a tak si je musí brousit. Pokud nemají k dispozici škrabadlo, ani žádnou jeho improvizovanou náhradu, tak si mohou najít náhradu ve formě křesla, záclon, nebo třeba nové skříně, a to by určitě nikdo nechtěl. Pořízením škrabadla práce nekončí, je třeba kočku přesvědčit, aby používala právě škrabadlo a ne nábytek. Jak správně škrabadlo pro kočku vybrat? Čtěte užitečné rady dál.

Podle čeho správně vybrat škrabadlo pro kočku

Preference

Na trhu je několik různých škrabadel, dokonce si můžete škrabadlo vyrobit i vy sami. Nejjednodušší možností je však škrabadlo zakoupit. Určené jsou na to prodejny se zvířecími potřebami, které jich nabízejí celou řadu.

Závěsná škrabadla pro kočky

Taková škrabadla jsou vhodná zvláště, pokud máte malý byt, v němž by velké škrabadlo překáželo. Závěsné škrabadlo po zakoupení jednoduše zavěsíte kamkoliv, ale tak, aby sahalo až na zem.
Kočce ho ukažte a ta si na něj velmi brzy zvykne. K dispozici je více druhů závěsných škrabadel.

Nástěnná škrabadla

Tato škrabadla pro kočku jsou rovněž velmi skladná a je vhodné je zavěsit kamkoli na stěnu, opět tak, aby sahala až na zem. Nejideálnějším místem pro škrabadlo je to, kde se kočka nejčastěji pohybuje.

Většina takových škrabadel je podložených dřevěnou deskou, kdyby tam nebyla, tak hrozí, že se kočka proškrábe až na stěnu. V případě, že upřednostníte tento typ škrabadla, dejte pozor na včasnou výměnu.

Škrabadla s míčkem

Pokud si zvolíte škrabadla s míčkem nebo jinou hračku, tak se kočce zároveň postaráte o skvělou zábavu. Na trhu jsou modely s míčkem na pružině, na provázku, bubnová škrabadla s míčkem i další modely.

Sestavy se stříškou

Univerzální sestavy jsou vhodné, pokud chcete větší komplex, který bude obsahovat jeden nebo více domků a škrabadel. Jedná se o nejlepší, ale zároveň i nejdražší variantu. Pokud chováte více koček, takový komplex najde určitě u vás doma uplatnění. A kočky to ocení stejně jako vy.