Jak vybrat nejlepší notebook pro studenta?

Notebooky se staly téměř samozřejmou pomůckou studentů nejen na středních a vysokých, ale i na základních školách. Pro mnoho studentů představuje tu výhodu, že si místo sešitů nosí do třídy jeden notebook. Každý má na notebook odlišné požadavky, dokonce i studentské využití s sebou nese určité požadavky, aby notebook studentům plně vyhovoval tak, jak si oni budou nejlépe přát. Současný trh nabízí mnoho notebooků mnoha značek. Jak vybrat pro studenty ten nejlepší notebook?

Podle čeho vybrat nejlepší notebook pro studenta:

Velikost a váha

Velikost je velmi individuální parametr. Příliš velký notebook bude ve školní tašce zabírat velké množství místa a zároveň jeho váha způsobí větší zátěž pro studentovo záda. Jako ideální se nabízejí malé notebooky, které budou inteligentní náhradou sešitů.

Výdrž

Jelikož je student ve škole často vzdálený od nejbližšího zdroje a neustálé nabíjení je velmi obtěžující, je nejlepší notebook s výdrží baterie alespoň 10 hodin.

Výkon

Studenti nejčastěji využívají běžné textové editory a základní programy pro úpravu rastrové a vektorové grafiky, vytváření prezentací apod. Pro tyto účely obvykle stačí základní výkon.
Vyšší výkon souvisí s dalšími nároky, pokud se plánuje využití náročnějšího softwaru, tak je třeba tomu optimalizovat i výkon. Minimální výkon bychom měli zvolit 2 – 4 Ghz.

Odolnost

Notebook bude neustále přenášen a často bude odolávat nárazům, je vhodné při výběru i na to myslet.

Operační systém

Jasnou volbou by měl být Windows 10.

Domácí počítač

Pokud má student k dispozici i domácí počítač, tak lze nedostatky notebooku dohánět stolním počítačem a jako studentský notebook zvolit méně výkonnou variantu na psaní poznámek a vkládání úloh.

Pokud student disponuje jen notebookem, tak je vhodné zainvestovat a zakoupit kvalitní notebook.

Ultrabook a netbook

Oba tvoří ideální volbu pro studenty. Ultrabooky jsou velmi lehké, disponují dlouhou výdrží, velkým displejem, ale jejich cena je vyšší. Téměř nejideálnější volbou jsou netbooky, které mají velmi skladné rozměry a také dlouhou výdrž baterie.

Tak co, zjistili jste, jaký je nejlepší notebook pro vás?