Jak vybrat MP3 / MP4 přehrávač?

MP3 a MP4 přehrávače se díky příchodu moderních telefonů začaly dostávat z módy. Od dob prvních MP3 přehrávačů už ale utekla velmi dlouhá doba a díky tomu se tyto přehrávače výrazně zmodernizovaly. Nejen že nabídnou lepší technologii, ale i nesrovnatelné ceny v porovnání s modely prodávanými dříve. Ne každý chce s sebou neustále nosit telefon, a tak si lze, například na sport, vzít pouze lehký MP4 nebo MP3 přehrávač. Jak správně vybrat MP3 / MP4 přehrávač?

Podle čeho si vybrat MP3 / MP4 přehrávač:

Flash disk

U MP3 a MP4 přehrávačů lze velmi snadno zkombinovat příjemné s užitečným a zakoupit si přehrávač s velmi velkou kapacitou dat.

Přehrávač lze používat i jako flash disk nebo jako externí harddisk.

Tvar a velikost

Většina MP3 přehrávačů nabídne velikost flash disku nejméně 8 GB. Pokud volíte MP4 přehrávač, tak je na vás, jestli dáte přednost kompaktním rozměrům nebo velkému displeji na sledování klipů a filmů.

Tento požadavek obvykle souvisí s umístěním, pokud chcete přehrávač nosit na šňůře na krku, tak vybírejte lehké a kompaktní rozměry, pokud však půjde do kapsy či batohu, tak velký displej vítězí.

Sport

MP3 / 4 přehrávače jsou nejčastěji využívány při sportu. Pokud i vy plánujete sportování s přehrávačem, tak vybírejte model, který bude mít pogumovaný povrch odolný proti otřesům a také proti stékající vodě.
U sportovních přehrávačů zapomeňte na displej a soustřeďte se na malé rozměry, které vás při pohybu nebudou nijak omezovat.

Baterie

Vybrat MP3 / 4 přehrávač na tužkové baterie pravděpodobně nebude ta nejlepší volba, sáhněte raději po přehrávačích, které můžete nabíjet přes USB konektor.

Zaměřte se také na výdrž a vybírejte takový přehrávač, který vám spolehlivě vydrží celý den na jedno nabití.

Ovládání

Jelikož jsou tyto přehrávače určeny především pro poslech hudby, tak vybírejte ovládání, se kterým můžete pracovat i poslepu.

Tlačítka by měla být vystouplá a masivní, abyste i při sportu jen sáhli do kapsy a rychle přepnuli skladbu. Ideální umístění tlačítek nabídne také rychlé zamykání a odemykání přehrávače.

Podpora formátů

Obvykle není třeba se obávat, že by si dnešní MP3 / 4 přehrávače neporadily s běžnými zvukovými a video formáty. Pro jistotu si před zakoupením prohlédněte, zda jsou podporovány minimálně formáty MP3, WAV, MP4 a jiné.

Cena a výrobce

Na trhu je možné si vybrat MP3 / 4 do 800 korun, což jsou už velmi kvalitní přehrávače. Nezaměřujte se však na neznámé značky, ale, protože je cena těchto přehrávačů nízká, tak si raději vyberte značkového výrobce.