Jak vybrat kameru do auta?

Jste často na cestách? Pak je u vás riziko dopravní nehody mnohem větší než u těch, kteří cestují minimálně. V případě jakékoliv nehody může být často problém objektivně dokázat, že vy skutečně nejste viníkem. Ideálním prostředkem je kamera do auta, díky které získáte nepopiratelný záznam o tom, co se v době nehody dělo před vaším, ale i za vaším vozidlem. Jak a na základě jakých kritérií takovou kameru do auta vybrat?
Podle čeho vybírat kameru do auta:

Rozlišení kamery

Hlavní prioritou by rozhodně mělo být rozlišení kamery do auta a tomu odpovídající kvalita záznamu. V tomto ohledu není dobré věnovat pozornost levným čínským modelům.

Namísto kvalitního záznamu ostatních aut uvidíte pouze nekvalitní obraz, který vám jako důkazní materiál moc neposlouží. Jedině ostrá kvalita obrazu hraje velkou roli.

Kapacita paměťových karet

S kvalitou obrazu samozřejmě souvisí i množství nahraných dat. Každá kamera do auta by tak měla mít slot na dostatečně velkou paměťovou kartu a měla by umožnit nepřetržité nahrávání s možností průběžného mazání nejstarších záznamů.

To sice mnoho kamer splňuje, ale na úkor využívání pouze paměťové karty malé kapacity, takový záznam může trvat například pouze 10 minut. Než tak zjistíte, co se vlastně stalo a zda jsou všichni v pořádku, může kamera nadále běžet a skutečnou nehodu tak přehrát. Proto je velmi vhodné pořídit si kameru, která podporuje paměťové karty o velikostech do 32 GB.

Úhel snímání kamery

Dalším důležitým parametrem při výběru kamery do auta je její pozorovací úhel, který by se měl pohybovat mezi 110 až 150 ˚.

Menší rozměry jsou ideální
V neposlední řadě je také vhodné vybrat kameru menších rozměrů nebo alespoň s krátkým držákem, díky kterému bude možné kameru umístit do vašeho auta nenápadně a tak, aby nebránila ve výhledu, ani nijak výrazně nenarušovala interiér auta.

Doplňkové funkce

Samozřejmě ne všichni jezdí pouze přes den, a tak by mělo být nezbytností i noční vidění, nejlépe s funkcí automatického zapnutí. Díky tomu se můžete plně věnovat řízení a na kameru v autě nebrat ohled. Další praktickou funkcí je automatické spuštění kamery, které kameru zapíná ve chvíli, kdy se rozjíždíte a naopak vypne, pokud stojíte a je vypnutý motor.

Další velmi vhodnou a užitečnou funkcí kamery do auta, která se vám vyplatí hlavně při dokazování nehody, je nahrávání data a času na záznam z kamery. Při výběru kamery si proto u prodejce ověřte, zda přístroj touto praktickou funkcí vůbec disponuje.