Jak vybrat golfový kočárek?

Přednosti golfového kočárku jsou motivujícím faktorem, proč tento kočárek pro dítě koupit. Golfové kočárky jsou snadno ovladatelné, skladné a mají menší hmotnost. Kupte si pro dítě, které už trochu vyrostlo, další kočárek. Vejde se snadno do výtahu, do kufru auta ho snadno složíte, všude se s ním lépe protáhnete díky menšímu objemu. Golfový kočárek můžete používat pro dítě, které ještě samo nesedí, a proto je nutné při výběru věnovat pozornost zdravotním aspektům provedení a vybavení kočárku.

Podle čeho vybrat správný golfový kočárek

Zádová opěrka by měla být polohovací

Když má dítě více než půl roku, není důvod mu nekoupit golfový kočárek. Pro pohodlí dítěte a zdravý fyzický rozvoj by měla být zádová opěrka sklopná v případě, že v něm bude dítě spát.

Rovněž kolečka jsou lepší odpružená a jízda na těchto kočárcích není tak tvrdá. Pokud chcete kvalitu a pohodlí pro vaše dítě, raději si připlaťte a kupte bezpečný a vyhovující kočárek.

Levné golfové kočárky mají nepolohovací systém, miniaturní neodpružená kolečka, chybí většinou stříška i opěrky pod nohy.

Důležitá je i rukojeť

Zdánlivě nepodstatná výška rukojeti hraje dost důležitou roli. Při jízdě s kočárkem potřebujete i vy mít vytvořeny podmínky pro příjemnou a nenáročnou cestu.
Chcete se nad ním hrbit, nebo naopak se vytahovat na špičky, abyste na rukojeť dobře dosáhli? Při takové procházce se stane golfový kočárek nepříjemnou zátěží, který vás po fyzické stránce unaví.

Vybírejte kočárek s polohovatelnou rukojetí, aby vám vyhovovala její výška, objem v ruce a tvar. Spojená rukojeť má výhodu pro ovládání jednou rukou, ale většinou mají golfové kočárky rukojeť rozdělenou. Vždyť kočárek ovládáme spíše oběma rukama.

Stříška by měla dobře stínit

V parných slunečních dnech je výhoda, když jde stříška stáhnout až k madlu. Chráníte tak dítě při spánku nebo delším pobytu v kočárku před škodlivým zářením ze slunce.

Nespoléhejte se pouze na stříšku a umístěte spící dítě do chládku. Stříška je jen podpůrná ochrana proti pronikajícímu slunci a případnému obtížnému hmyzu.

Standardní výbava

Bezpečnostní pásy jsou samozřejmostí a standardem vybavení golfových kočárků. Pásy mají různé varianty.

Dbejte na to, zda budete kočárek často skládat a převážet v autě a jaké budete mít časové možnosti. Podle toho vybírejte jednodušší nebo náročnější připoutání. Buď od pasu přes ramínka nebo mezi nožičkama do pasu, nebo od shora až dolů, tedy připoutání tříbodové nebo pětibodové.

Pořiďte si i doplňky

K základní výbavě golfových kočárků patří pláštěnka, dešti se většinou nevyhnete. Pláštěnka by měla pokrýt celé kočárky, i když dítě leží. Pokud máte stříšku, nemusíte kupovat slunečník.

Osvědčený je pultík jako náhrada madla, kupte držák na lahvičku, případně síťku mezi rukojeti na odložení nějakých věcí nebo malého nákupu.