Jak vybrat epilátor?

Pokud při holení používáte epilátor, víte, že je to bolestivější a kůže je krátce po holení podrážděná. Chloupky na těle jsou totiž vytrženy i s kořínky. Přístroj však zajistí hladší a déle trvající oholení než klasické holení žiletkou. Není divu, že epilátor se pro mnohé moderně smýšlející ženy stal praktickým pomocníkem při osobní péči. Pokud i vy zvažujete koupi epilátoru, stojíte možná před zdánlivě jednoduchou otázkou: který model koupit? V kamenných obchodech i e-shopech je celá řada různých druhů epilátorů, a pokud si neumíte vybrat, tak s výběrem přístroje mohou pomoci následující řádky.
Podle čeho si vybírat epilátor

Epilátor pro začátečnice nebo pokročilé uživatelky

Pokud s epilací teprve začínáte, pak buďte při výběru svého prvního epilátoru obzvlášť opatrná. Pro začátečnice jsou nejvhodnější epilátory, které obsahují ve své výbavě ” startovací ” nástavec, který obsahuje méně než 25 pinzet. Jde o to, že epilátory standardně obsahují v průměru 25-40 pinzet.

Pro začátečnice rozhodně není tak velké množství pinzet vhodné. Čím více pinzet, tím více chloupků najednou epilátor vytrhává, a tím se násobí i bolest doprovázející epilaci. Je důležité, aby si pokožka na epilaci nejprve navykla. Každou další epilací se citlivost pokožky snižuje a úměrně tomu můžete měnit nástavce a zvyšovat tak množství pinzet.

Nezapomeňte také na další funkce, které může nástavec nabídnout

Citlivost pokožky, a tím i snížení bolesti, můžete docílit i pomocí dalších funkcí, kterými epilátory disponují. Pro začátečnice jsou vhodné epilátory, které foukají studený vzduch nebo disponují epilační hlavicí s masážním nástavcem, který citlivou pokožku jemně masíruje.

Epilační hlavice

Epilátory obsahují v průměru 25-40 pinzet. Množství pinzet v epilačních hlavicích je různé. Čím více pinzet, tím je proces epilace rychlejší, ale zároveň i bolestivější.

Epilační hlavice epilátoru mohou být výměnné, jedna pro oblast intimních partií a podpaží, druhá pro nohy. U některých druhů epilátorů se pro oblast intimních partií a podpaží využívá pouze speciální nástavec, který zúží šířku plochy, která je epilovaná.

Z hygienických důvodů jsou nejvhodnější epilátory, jejichž epilační hlavici můžete umýt proudem tekoucí vody.
Rychlost epilátoru

Epilátor by měl mít nastavitelné alespoň 2 rychlosti epilace. Vyšší rychlost pro oblast nohou, nižší pro oblast intimních partií a podpaží. Nejvhodnější jsou modely, u nichž je rychlost regulovatelná a nastavitelná.

Kombinace epilátoru a žiletky

Pro jednodušší a komfortní holení jsou vhodné epilátory, které obsahují nejen epilační, ale i holicí hlavici nebo alespoň holicí nástavec.

Použití epilátoru ve sprše nebo ve vaně

Dražší modely epilátorů jsou vhodné pro použití ve vaně nebo ve sprše.

Jde většinou o akumulátorové modely. Pro snadný a levný provoz je však praktické pořídit si dobíjecí epilátory s akumulátorem.

Cena epilátoru

Nelze jednoznačně určit cenu epilátoru. Základní modely seženete už za pár stovek korun, avšak počítejte jen se základním druhem epilátoru. Epilátor s pokročilejšími funkcemi a nástavci lze sehnat do 1.500 korun.

Nejdražší epilátory se pohybují v rozsahu nad 2.500 korun, ale jejich výbava a funkce jsou však pro domácí použití zbytečně předimenzované.