Jak vybrat boxovací pytel?

V poslední době se boxovací pytle staly velmi oblíbenou sportovní pomůckou. Už dávno totiž bouchání do boxovacího pytle není jen pro boxery, ale souvisí i s jinými sporty, jako např. thai box nebo piloxing. Skvělé je, že takový boxovací pytel můžete mít i doma a trénovat, či cvičit podle svých osobních potřeb. Víte však, jak takový boxovací pytel vybírat?

Co je na výběr boxovacího pytle třeba:

  • vědět svou váhu
  • vědět svou výšku
  • vědět, k jakému sportu pytel chcete
  • vědět, zda chcete jen boxovat

Základní parametry, podle čeho vybírat boxovací pytel

Váha

Boxovací pytel vybírejte podle několika parametrů. V první řadě se při jeho výběru řiďte jeho váhou. Pytel by měl mít stejnou váhu jako vy.




V případě fitness boxovacích pytlů by měla být jeho váha poloviční. Pokud jste úplný začátečník, váha boxovacího pytle by neměla přesáhnout 35 kilo.

Délka

Druhým nejdůležitějším prvkem při výběru boxovacího pytle je jeho délka. Pro trénink boxu si vystačíte s pytlem o velikosti 80 – 120 cm. V případě, že budete chtít trénovat i kopy, boxovací pytel by měl dosahovat až 200 cm.

Materiál

Dále boxovací pytel vybírejte podle toho, z jakého materiálu je vyroben. Boxovací pytle se vyrábějí z různých materiálů, např. z vinylu, koženky, plátna nebo pravé kůže.

Pravá kůže je sice nejdražší, avšak má tu největší životnost. Všechny ostatní materiály jsou sice levnější, ale velmi rychle se opotřebují.

Náplň

Boxovací pytle také kupujte podle toho, čím jsou naplněné. Levnější boxovací pytle jsou obvykle plněné textiliemi, gumou nebo drceným plastem, ty dražší jsou plněny kůží nebo pískem.




Pokud můžete, vyberte si boxovací pytel plněný kůží, protože je více odolný. Nejvíce kvalitní jsou však profesionální boxovací pytle plněné vzduchem, protože zaručují absolutní tvarovou stálost.

Cena

Dozajista rozhodující slovo má i cena boxovacího pytle. Cena boxovacích pytlů se liší podle použitých materiálů, velikosti a náplně.

Ty nejlevnější, malé a lehké pytle, se na našem trhu prodávají již od 500 – 600 korun. Ty nejdražší, profesionální pytle, stojí již více než 4000 korun.