Jak vonné tyčinky harmonizují domov?

Pokud máte rádi příjemné vůně a věříte, že dokáží navodit tu správnou atmosféru, ať jste kdekoli, tak právě vonné tyčinky jsou pro vás jako stvořené. Snadné používání si zamiluje každý. Stačí pouze zapálit a nechat dohořet.

Původ mají v Indii

Ale také v Tibetu či v Asii. Už v Babylóně věřili, že kouř zdvihající se nahoru do nebes komunikuje s Bohem. Zmínky o nich pocházejí ze 6. století. Lékaři a různí léčitelé pomocí nich dokázali pomáhat nemocným – tišit bolesti či uzdravovat.

Vonné tyčinky jsou forma kadidla. Na bambusovém dřívku jsou naneseny éterické oleje smíchané s rozmačkanými rostlinami, přičemž každá z nich má svůj význam a odlišnou vůni i využití. Vyrábějí se ručně, a proto i jejich cena odpovídá kvalitě.

Podlehněte jejich síle

I vůně vytvářejí pocity, emoce a nálady. Dokáží se postarat o tu správnou atmosféru. Vonné tyčinky slouží kromě zmíněných faktů na dezinfekci prostoru. Zvláštní aroma, které po jejich kouři zůstává, se drží v ovzduší ještě dlouho. Je dobré proto vyvětrat, aby se zamezilo případnému těžkému vzduchu. Přeci jen je to kouř a ten oči dráždí. Potěšte svou návštěvu příjemnou vůní, nebo si navoďte požadované pocity při chvílích romantiky, oddechu, při vaření, po příchodu domů nebo během špatné nálady. Vonné tyčinky povzbudí i při práci.

Snadné používání

Existuje množství vůní, z nichž si můžete vybírat. Časem zjistíte, které vám nejvíce vyhovují. Indické jsou oblíbené, ale i různé bylinkové jako např. šalvěj či santalové dřevo mají své typické aroma, pro které jsou velmi žádané. Tyčinku pouze zapíchnete do stojanu na to určeného nebo klidně i do květináčů vašich pokojových rostlin. Zapálíte a vyčkáte, kdy se dřívko rozžhaví. Pak stačí pohybem ruky uhasit plamínek. Z tyčinky se pomalu začne uvolňovat léčivý kouř.

Vonné tyčinky harmonizují prostory, ale v první řadě naši auru a čakry. Kouř ničí negativní energie a spaluje všechno nežádoucí.