Jak udělat dětem adventní kalendář?

Chcete vyrobit něco pro své děti? Tak se zkuste podle našeho článku sami doma vytvořit adventní kalendář. Děti jsou v předvečer svátku svatého Mikuláše obdarováváni sladkou nadílkou. V posledních letech se součástí Mikulášského balíčku staly čokoládové adventní kalendáře. Dětem se líbí, mají hezké obrázky – například s oblíbenými pohádkovými postavami. Čokoláda v kupovaných adventních kalendářích však nebývá kvalitní, mnohdy nejde ani o čokoládu, podle legislativy je to poleva. Zkuste adventní kalendář pro vaše ratolesti vyrobit a naplnit čokoládou sami, není to složité. Podle následujícího návodu to zvládne každý a zabere vám to jen několik minut vašeho času.

Co je potřeba na adventní kalendář:

  • drátěná, kartonová nebo proutěná podložka
  • rolka tvrdého papíru
  • papírové ubrousky
  • stuhy
  • lepicí pistole
  • nůžky
  • kousek překližky nebo latě
  • háček na zavěšení

Z čeho vyrobíme adventní kalendář?

Adventní kalendář se dá vyrobit za pár korun a z materiálu, který by jinak skončil v popelnici. Použít se mohou kelímky od jogurtů, plechovky, lepenkové krabice, zbytky látek apod.
Vše musí být čisté, kelímky a plechovky ozdobíme tapetou nebo barvou, karton pokreslíme. Jednoduchý kalendář se dá vyrobit z papírových rolí od kuchyňských utěrek, či mikrotenových sáčků.

Jak budeme postupovat při výrobě kalendáře

Role tvrdého papíru polepíme samolepicí fólií nebo nastříkáme barvou. Pak je rozřízneme na menší díly, které mohou, ale nemusí být stejně dlouhé.

Záleží na výtvarném záměru. Rolky se budou lepit na kruhovou podložku z kartonu, stočeného proutí nebo drátu. Pokud máte něco nepotřebného (např. starou pokličku) žádaného tvaru, klidně to využijte.

Z tvrdého papíru vystřihneme kruh tak velký, aby zakryl prostřední část naší podložky. Připevníme ho tavnou pistolí.

Rolky označíme čísly a postupně je lepíme na podložku pomocí tavné pistole. Do přilepených rolí vložíme například čokoládovou tyčinku, sušené ovoce, ořechy a zavřeme.

Rolky zavřeme pomocí vyřezaných kruhů z kartonu. Tyto kruhy přilepíme na vrch rolky, aby váš malý rošťák neviděl, co se pod konkrétním číslem skrývá.

Dokončení kalendáře

Z druhé strany kalendáře připevníme úzkou lať s háčkem na zavěšení. Kalendář zavěsíme, aby se nám lépe pracovalo. Na spodní část navážeme stuhy a na ně připevníme různé ozdobné krabičky a ručně pletenou punčochu, kde bude zbytek nadílky.

Pokud vám zůstalo někde prázdné místo, tak tam připevníte pomocí kolíčků fotografii dítěte, později ji vyměníte za dopis Ježíškovi, vánoční pohlednice nebo dětské výkresy.