Jak ubytovat psa v psím hotelu?

Před dovolenou si můžete v klidu a pohodlí svého domova vybrat ubytovací možnosti pro svého psa i přes internet. Určitě si vyberete ze široké nabídky psích hotelů, kde bude během vaší dovolené o vašeho mazlíčka skvěle postaráno. Je ale důležité, abyste psí hotel před svým odchodem navštívili osobně a na vlastní oči se přesvědčili, že o čtyřnohého kamaráda bude během vaší nepřítomnosti dobře postaráno. Víte, jak správně ubytovat psa v psím hotelu?
Postup, jak ubytovat psa v psím hotelu

Vyhledejte odborníka

Existují sice psí hotely s nadstandardními ubytovacími podmínkami a s dohledem 24 hodin. Vyberte si ale hlavně takový psí hotel, jehož majitel má kynologickou praxi a bohaté zkušenosti v oboru.

Doporučuji poohlédnout se v okolí bydliště po hotelích, kde mohou ubytovat psa v malých rodinných zařízeních. Pes je ubytován v domácích podmínkách v bytě nebo vnějším kotci. Díky tomu, že je o něj postaráno individuálně, snadněji překoná období čekání na svého pána.

Školka i škola pro psy

Pokud byste chtěli vycestovat z republiky na delší dobu, není problémem umístit psa do hotelu s celoročním ubytováním pro psy. Navštivte internetové stránky hotelů pro psy. Zjistěte si i další možnosti.

Některé psí hotely se zaměřují na socializaci a výchovu štěňat a psů v psí školce pro štěňata a škole pro psy. Probíhá zde základní výcvik poslušnosti či náprava nejrůznějších “zlozvyků”. Výcvik psa je prováděn motivačním způsobem a nenásilně.

Možnost dopravy vašeho miláčka

Při vybírání psího hotelu se informujte, zda je součástí poskytované služby také odvoz psa do a z psího hotelu. Taková služba ušetří čas, kterého je před odjezdem na dovolenou vždy nedostatek.
Pod dohledem kynologa 

Tuto variantu vyberte, pokud chcete ubytovat psa aktivním způsobem, během kterého vašeho psa zkušený kynolog zabaví procházkami v lese, plaváním v řece či různými psími hrami a sportováním.

Součástí takového pobytu je i výcvik, eventuálně i převýchova.

Tipy

Některé psí hotely mají výběhy pod kamerovým systémem s ukládáním dat. Obdržíte přístupový kód do výběhu a během dovolené se můžete připojit on-line a pozorovat svého miláčka třeba z druhého konce světa.