Jak sušit rajčata?

Chcete vědět, jak sušit rajčata? Rajčata se tradičně sušila na slunci, avšak ne každý má čas nebo podmínky na to, aby je vystavil vnějšímu počasí. Nemluvě o tom, že ne vždy budete mít příznivé počasí. Řešením je jednoduché a rychlé sušení rajčat v troubě. Postup, jak si můžete sušit rajčata u vás doma, se dozvíte v následujících řádcích.
Jak sušit rajčata v troubě

  1. V první řadě si nastavte troubu na nejnižší možnou teplotu (maximum je 90 stupňů). Při vyšších teplotách by se vám totiž mohla rajčata spíše vařit než sušit.
  2. Rozkrojte vaše rajčata na poloviny a vyberte z nich jadérka. Každou půlku jemně stlačte nad mísou tak, abyste z ní vytlačili přebytečnou šťávu a semínka.
  3. Na vnější straně udělejte na každé rajčeti malý zářez, urychlí vám to proces sušení.
  4. Připravte si fólii na pečení, kterou položíte na mřížku a začněte pokládat vaše rajčata. Pokládejte je tak, aby mezi nimi byla dostatečná mezera a nedotýkalo se jedno druhého.
  5. Následně posypte rajčata špetkou soli. Mřížku spolu s rajčaty vložte do trouby a nechte je schnout pod stálou teplotou, dokud slupka nebude kožovitá (avšak nesmí být příliš drsná ani vyschlá). Rajčata kontrolujte zhruba každou hodinu. Sušení rajčat může trvat zhruba 6 až 12 hodin (v závislosti na velikosti rajčat a typu trouby).
  6. Po vysušení by měla být rajčata poměrně pružná a měla by se dát bez problémů žvýkat. Rajčata vyjměte z trouby a nechte je vychladnout. Sušená rajčata se výborně hodí do salátů, těstovin nebo na pizzu.
Tip na závěr pro uskladnění sušených rajčat

Sušená rajčata uskladňujte ve sklenicích na suchém a tmavém místě (aby neztratila na chuti).

V případě, že byste viděli na sklenicích vlhkost, kterou vylučují rajčata, můžete je vložit zpět do trouby na hodinu nebo dvě, abyste je dosušili.

Doufáme, že se vám článek líbil a přejeme vám dobrou chuť!