Jak správně vybrat potahový materiál?

I vy máte pravděpodobně doma sedací soupravu, jejíž potahový materiál každý den dostává pěkně zabrat. Všichni to dobře známe. Sedací souprava patří mezi nejvyužívanější druhy nábytku v každé domácnosti. Pozorujete, že se na ní začínají objevovat malé flíčky i větší skvrny, odřená a prosezená místa a další nedokonalosti? Pokud ano a budete uvažovat o nákupu nové sedací soupravy, měli byste vědět, že na trhu jsou dnes i speciální potahové materiály, které bez problémů odolají i hrubšímu zacházení a mají unikátní povrch, který nepoškodí ani takoví nepřátelé jako jsou pastelky, fixy či tekutiny . Nabízejí se hned 3 varianty. Při koupi vám postačí selský rozum, čas a ochota si nechat poradit.
Jako potahový materiál ošetřit od skvrn

Pokud i vaši sedačku “zdobí” skvrny, nemaskujte je, ale snažte se je odstranit. Proti skvrnám od jídla zabírá voda s citronem a octem. Stačí do 1 litru vody nalít šťávu z 1 citronu a 2 lžíce octa a skvrnu vyčistit. Stejně pomůže i mýdlová voda.

Avšak uvědomte si i fakt, že s každým čištěním skvrn riskujete, že dojde k poškození potahového materiálu sedací soupravy.

Chytré potahové materiály jako efektivní řešení

Pokud přemýšlíte předem a chcete se problémům se skvrnami vyhnout, existuje jediné řešení. Je třeba vybrat “chytrý” potahový materiál, ze kterého je možné všechno rychle a snadno vyčistit.

Speciální potahové materiály zvyšují komfort každodenního využití sedací soupravy a její odolnost vůči skvrnám a zašpinění. Aktuálně jsou v nabídce 3 varianty vysoce odolných potahových látek, které patří k materiálům budoucnosti.

Jak fungují “chytré” potahové materiály sedacích souprav?

  • Ekwador proti tekutině

První specialitou je látka Ekwador, která má unikátní vodě odolné vlastnosti . Žádná tekutina se přes látku nedostane. Pokud tekutinu na potah vylijete, vytvoří se malé kapky, které stačí jednoduše setřít hadříkem.

Nemusíte proto mít obavy, že byste vaši milovanou sedačku zničili například “prokletým” červeným vínem. Potahová látka Ekwador je také příjemná na dotek a velmi odolná proti oděru.

  • Maroko odolá tekutinám i pastelkám

Druhý unikátní potahový materiál je Maroko, který na dotek připomíná semiš. I tato látka nabízí úžasné vlastnosti, které prodlužují životnost sedací soupravy. Sedací soupravu s látkou Maroko by měli mít rodiny s dětmi, protože látku nezničí ani pastelky.
Pokud se vaše dítě na sedačce “umělecky” vyřádí, stačí vzít navlhčený hadřík a krouživými pohyby pastelky z povrchu omýt. Potahová látka Maroko také perfektně odolává tekutinám a zachovává si stálost barev.

  • Syntetická kůže Vienna a LOFT odolné vůči fixám

Do třetice jsou tu syntetické kůže Vienna a LOFT. Jedná se o nadčasové materiály, které najdou uplatnění ve všech domácnostech a nejvíce potěší rodiny s dětmi. Tyto materiály jsou totiž odolné proti fixám.

Takže pokud vaše dítě namaluje na sedačku svůj výtvor, nemusíte mu nadávat a hrozit se, že je vaše sedačka nenávratně zničena. Stačí vzít obyčejnou školní gumu a místo vygumovat. Pak je třeba kůži ošetřit a umýt mýdlovou vodou. Syntetické kůže Vienna a LOFT vypadají moderně, a hodí se proto do většiny interiérů.

Jaké možnosti se nabízejí

Všechny tyto speciální potahové materiály jsou na trhu. Ve svém sortimentu je má množství výrobců a prodejců nábytku, protože se stávají stále žádanější variantou na potahový materiál sedací soupravy.