Jak sport ve dvou zlepšuje výkonnost i motivaci?

Jak se říká, ve dvojici jde všechno snadněji. Chcete-li začít sportovat, ale nemáte tu správnou motivaci, zkuste do toho zapojit i vaši polovičku. Uvidíte, že společně toho dosáhnete více a sedavý životní styl tak snadno vyměníte za zdravý a aktivní život.

Výhody cvičení ve dvojici

Cvičení ve dvojici má mnoho výhod. Už samotné studie dokazují, že emocionální podpora partnera přispívá ke zvýšení jeho aktivity. Pokud se navíc navzájem motivují, mají mnohem lepší výsledky. Jaké další výhody má cvičení s partnerem?

Ve dvojici se cvičí lépe

Pokud máme někoho, kdo nás podpoří a případně potáhne, má to na náš výkon pozitivní účinky. Přítomnost partnera při cvičení totiž působí jako velmi účinná motivace, díky čemuž se zvyšuje výkonnost.

Posilujete nejen svaly, ale i vztahy

Cvičení ve dvojici má výborný vliv i na stabilitu vztahu. Společné dosahování cílů, které nás posouvají vpřed, nám umožňují posílit naše vztahy a být si s partnerem ještě bližší. Dokonce se mluví také o tom, že cvičení s partnerem má příznivý vliv i na intimní život.

Vystačíte si i sami

Když už jste dva, můžete se navzájem podpořit a dosáhnout tak svých cílů mnohem dříve. Přece jen, pokud by se jeden snažil cvičit a druhý by vysedával u televize s balíkem křupek, šlo by to mnohem hůř.
Pokud ale oba pracujete na svém zdraví, výkonu či skvělé postavě, umíte si navzájem pomáhat a inspirovat se. Nepotřebujete přitom ani stroje. Zkuste na začátek společný běh či cvičení s vlastní váhou.

Jak se navzájem motivovat ke cvičení

Jedno je o tom mluvit a druhé to udělat. Jak se správně motivovat, aby to jeden z vás neukončil ještě dříve, než se vůbec začne? Máme pro vás několik tipů.

Určete si cíle

V první řadě je vhodné stanovit si cíle. Čeho chcete společným cvičením dosáhnout? Potřebujete shodit nějaké to kilo navíc? Rádi byste začali žít aktivněji? Chcete si zlepšit kondici?
Pokud budete vědět, jaké jsou vaše cíle, budete se umět navzájem lépe motivovat.

Slaďte se

Pokud patříte k těm párům, které se snaží na každou příležitost sladit, proč to tak neudělat i při cvičení? Sladit můžete i své běžecké oblečení a dát tak najevo okolí, že běžíte spolu.

Vytvořte si harmonogram

Abyste se co nejlépe motivovali, je třeba si hned určit čas a typ cvičení, který budete spolu absolvovat. Můžete například každý týden začít akrojogou, ve středu ráno vyběhnout ještě před prací na chvíli do parku a v sobotu si jít spolu zaplavat. Možností je mnoho, ale musíte si na ně vytvořit prostor. Zejména, pokud jste oba časově vytíženi.

Pár rad na cvičení ve dvojici

Inspirovali jsme vás a chcete začít cvičit, ale nevíte, jak? Máme pro vás několik tipů na sporty ve dvojici, kterými můžete začít:

Společný strečink

Nejlepší, co můžete na začátek udělat, je dát si společný strečink. Ať už jedete běhat, cvičit nebo hrát míčovou hru, je třeba nejprve protáhnout svaly. Tím, že jste dva, to půjde snadněji, protože si můžete navzájem pomáhat.

Dřepy a sklapovačky ve dvojici

Skvělým tipem na cvičení, kterým si posílíte svalstvo na zadních partiích a zároveň i na břiše, jsou dřepy a sklapovačky. Dřepy můžete dělat buď vedle sebe, nebo se postavíte tváří k sobě, chytíte se za ruce a budete dřepovat najednou.
Sklapovačky můžete dělat rovněž buď vedle sebe, případně vám může partner držet nohy a povzbuzovat vás k lepším výkonům, přičemž se budete samozřejmě střídat. Uvidíte, že takto vám půjde cvičení mnohem snadněji.

A co tak vyzkoušet další cvičení pro páry? Můžete si dát společnou hodinu jógy, jízdu na kole, plážový volejbal či golf. Je jedno, jakou aktivitu děláte. Hlavní je, že jste spolu a že vás to oba baví.