Jak snížit spotřebu benzínu?

Jak snížit spotřebu paliva u svého automobilu a ušetřit peníze? Bojujte s cenami benzínu a nafty efektivní jízdou. Dodržujte několik následujících pravidel a ušetříte nemalé peníze. Nevěříte? Vyzkoušejte.

Metody, jak snížit spotřebu benzínu
Zkontrolujte tlak v pneumatikách

Špatně nahuštěné pneumatiky vašeho vozidla zhoršují jízdní vlastnosti a dochází ke zvýšení spotřeby. Podhuštěné pneumatiky totiž způsobují větší tření.

Snižte rychlost

Snížením rychlosti o 20 km/h ušetříte až 20% benzínu. A to se rozhodně vyplatí. Vyhněte se náhlému zrychlování a zpomalování. Čím více bude vaše jízda plynulá, tím lépe. Jezděte ideálně rychlostí okolo 90 km/h.

Řazení

Včas řaďte. Při rozjíždění rychle opusťte jedničku. Manuální řadicí páka je navíc 18% efektivnější než automatické řazení.

Klimatizace

Čím méně budete používat klimatizaci v autě, tím více se to projeví úsporami ve vaší peněžence. Klimatizace představuje pro motor zátěž. Stejně tak rádio, reproduktory a zesilovač, telefony – to vše zvyšuje spotřebu benzínu. Omezte se jen na to nejnutnější.

Krátké jízdy

Omezte jízdu autem do nedalekých míst, kam dojdete i pěšky. Obzvlášť v zimě. Studené startování má velký vliv na spotřebu paliva.

Car-pooling

Obzvlášť mladí lidé se snaží ušetřit každou korunu, a tak využívají jakési spolucestování. Lidé, kteří pracují ve stejném zaměstnání, jezdí spolu a podílejí se na nákladech spojených s jízdou. Zajímavé a ekologické řešení.

Servis
Pravidelná kontrola v servisu vám, věřte, nebo ne, ušetří peníze. Znečištěné součástky samozřejmě snižují jejich efektivitu. Auto pravidelně udržujte.

Motor

Vypínejte motor, pokud budete stát na místě více než 10 minut. Samozřejmě se to týká situací, kdy nestojíte na křižovatce a pod.

Zbytečnosti v autě

Více zbytečností v autě logicky způsobuje větší spotřebu benzínu či nafty. Vyházejte z kufru věci, které již půl roku vozíte, protože se jich vždy zapomenete zbavit. Navíc budete mít radost z toho, že jste konečně udělali něco, co jste stále odkládali.

Tak co, už víte jak snížit spotřebu benzínu či nafty?