Jak si vyrobit domácí skořicové mýdlo?

Přinášíme návod a inspiraci, jak si vyrobit domácí skořicové mýdlo – skvělý handmade dárek. Chcete dárek, který by byl osobní a od srdce? Pokud chcete poradit, co vašim blízkým osobně a snadno vyrobit a darovat, určitě si přečtěte následující článek. Domácí voňavé mýdlo bude tím pravým dárkem a potěší duši k jakékoliv příležitosti. Výroba domácího skořicového mýdla vám nezabere mnoho času a navíc má skořice skvělé účinky na pokožku a krásně voní. V našem článku najdete postup, jak vyrobit domácí skořicové mýdlo.

Co potřebujete, pokud si chcete vyrobit domácí skořicové mýdlo:

  • mýdlová hmota
  • celá skořice
  • mletá skořice
  • kakao
  • éterický olej

Blahodárné účinky skořice na pokožku

Toto koření je vyrobeno ze sušené kůry skořicovníku. Již před stovkami let lidé poznali její účinky a v medicíně ji používali proti nachlazení, plynatosti, bolavému žaludku a také jako pomoc při snižování cholesterolu.

Skořice nedodává jen krásnou vůni a chuť sladkým pokrmům, ale pro její blahodárné účinky na pokožku se využívá i v kosmetice. Výsadou skořice je mimo jiné její antibakteriální účinek, který oceníme i z vnější části těla. Je totiž doporučená jako bojovník proti akné, ale kosmetických výsad má o něco více.

Na pokožku působí protizánětlivě, kromě antibakteriálních účinků má i antivirové a protiplísňové účinky. Bojuje také proti striím a s celulitidou a pomáhá zpevňovat pokožku. A jak již bylo zmíněno, skořice vám může pomoci i v boji proti akné.

Účinky kakaa a éterických olejů na pokožku

Přidané kakao mýdlo nejen krásné zabarví, ale také dodá pokožce hydrataci, zjemňuje ji a zvláčňuje a vyhlazuje. Kromě toho kakao představuje silný antioxidant, dokáže bojovat proti volným radikálům, a má tak příznivý efekt na stárnutí buněk.

Stejně jako káva, i kakao obsahuje cenný kofein, v tělové kosmetice se proto používá pro zlepšení vzhledu pokožky celého těla, i jako účinná relaxační látka. Kakao také působí proti zánětům, pupínkům a podráždění pokožky.
Éterický olej dodá mýdlu krásnou vůni a navíc ho obohatí o léčivé účinky. Můžete použít éterický olej skořice.

Mýdlo pak bude krásně vonět jen skořicí a dodáte mu ten správný skořicový šmrnc. Éterický olej skořice znásobí účinky výše zmíněné mleté a celé skořice. Můžete však použít jakýkoliv oblíbený éterický olej.

Jak vyrobit domácí skořicové mýdlo krok za krokem

Příprava je skutečně jednoduchá a zvládne ji i úplný začátečník. Mýdlovou hmotu rozpusťte ve vodní lázni, přisypte mletou skořici a kakao. Nakonec do hmoty přidáme několik kapek skořicového (ale i jiného, ​​vámi vybraného) éterického oleje.

Do silikonových formiček si připravte kousky celé skořice (kterou buď nasekejte nebo rozlámejte, uvidíte, co vám půjde lépe), zalijte je připravenou rozehřátou mýdlovou hmotou a nechte dobře ztuhnout.

A máte hotovo! Domácí skořicové mýdlo stačí pak už jen dárkově zabalit a originální dárek je na světě.

Tipy

Do mýdlové hmoty můžete přidat i bambucké máslo, které má blahodárné účinky na pokožku, hydratuje ji a vyživuje.

Pokud použijete transparentní mýdlovou hmotu, zahřívejte ji maximálně na 60 ° C, aby se zachovala její průhlednost, při vyšší teplotě se “zakalí”.

Varování

Éterický olej skořice nepoužívejte při vysokém krevním tlaku a v těhotenství.

Éterické oleje mohou vzácně vyvolat alergickou reakci, proto se doporučuje provést před jejich použitím kontrolní test a vyzkoušet je nejprve na jemné kůži na zápěstí.

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter.