Jak si vybrat tu správnou matraci pro naše tělo?

Možná si myslíte, že matrace si vybíráte podle toho, zda vám vyhovuje spát na tvrdším nebo na měkkém povrchu. Výběr matrace však není jen o pohodlnosti a zvyku. Musíte přihlížet i na zdravotní hledisko a na to, co je pro vás správné.

Pro koho jsou určeny tvrdé matrace?

Není horší důvod, než koupit tvrdou matraci proto, aby déle vydržela.

Tvrdá matrace je vhodná pro lidi, kteří mají problémy s bolestmi zad nebo mají vyšší tělesnou hmotnost. Také je dobré, pokud si ještě před koupí ověříte, že na tvrdší matraci máte dobrý spánek. Protože právě na tvrdých matracích mají někteří lidé nekvalitní spánek. Je to proto, že se tělu hůře přizpůsobuje. Způsobuje protitlak na boky i ramena. Proto se někdo v noci více převaluje – potřebuje si najít správnou polohu. Pokud se mu to nedaří, těžko usíná.

Tvrdá matrace je tak určena hlavně pro muže, kteří mají i dostatek kilogramů. Ty nejkvalitnější značky matrací vyrábějí tvrdé matrace z PUR pěny, přírodního kokosu nebo HR pěny.

Měkké matrace mají v oblibě hlavně ženy

Kdysi byly hitem plovoucí postele. U některých tento výstřelek neprošel a v posteli upřednostňují měkké matrace. Samozřejmě je jim pohodlně v měkoučké posteli. Ale přesně tady narážíme na to, že pohodlnost je někdy na úkor zdraví.

Páteř je v nepřirozené poloze a celou noc se namáhá. Ráno vás tak bolí nejen záda, ale i krk. Tělo je totiž ponořené nízko na posteli, zatímco hlava na polštáři je nepřirozeně výše.

Měkké matrace se vyrábějí z paměťové pěny, molitanu. Pro jejich pohodlnost je mají raději ženy.

Řešení je někde uprostřed

Tak už víte, jakou matraci potřebujete? Řešení tohoto dilematu je několik. Kupte si matraci s různými tvrdostmi na obou stranách, nebo středně tvrdá matrace. Pokud nevíte, jaké to jsou, není nic jednoduššího, než si nechat poradit přímo od výrobce nebo prodejce. Žádný vám nechce prodat nesprávný model, proto důkladně zanalyzují vaše potřeby a správně poradí. Jakou matraci potřebujete, totiž není jen o vašem pocitu, ale i zdravotních aspektech. A ty znají odborníci nejlépe. Kupujte si jen kvalitní matrace ověřených značek. Dejte si pozor i na to, aby byly prodejci (ať už v kamenném nebo internetovém obchodě) smluvními partnery kvalitních výrobců. Tak poznáte, že vědí, o čem mluví.