Jak si vybrat ten správný stavební projekt?

Vybrat si dokonalý projekt nového rodinného domu je někdy opravdu fuška. Možností je totiž nepočítaně. Při výběru však vždy dbejte hlavně na to, na jaký pozemek daný dům půjde. Hodně na tom záleží, protože na malém pozemku vám určitě více pohodlí uvnitř i venku přinese patrový dům a naopak na velkém pozemku možná více oceníte rozlehlý, ale přízemní bungalov.

Patrový?

Vypadá to tak, že stále méně lidí touží po patrovém domě, ale ten je přitom velmi praktický, protože dnes je většina pozemků opravdu malá. A pokud tedy chcete mít i nějakou zahradu, je patrový dům ideálním řešením. Takové domy se dají zařídit velmi efektivně a stylově zároveň. Vždyť si jen představte krásné dřevěné schodiště, které je vidět už od vchodových dveří. No není to úžasná představa?

Střešní okna prosvětlí podkroví

Je však pravda, že místnosti v horní části domu budou mít pravděpodobně seříznuté stěny, tedy pokud si nevyberete patrový dům s rovnou střechou. Ale pokud si takové místnosti dobře zařídíte, umějí nabídnout maximální pohodlí. Určitě však v takovém domě sáhněte po praktických střešních oknech, které vám tyto místnosti dostatečně prosvětlí.

Myslete hlavně na úložné prostory

Mnoho lidí při plánování a stavbě domu myslí hlavně na dostatečně velké pokoje kvůli maxi posteli či gauči, na který se vejde pomalu 10 lidí. Je to sice hezké, ale mnohem důležitější je myslet předem na dostatečně velké úložné prostory. Všichni totiž máme příliš mnoho věcí, i když se nám to nemusí zdát. A je přece lepší skladovat je přímo na místech k tomu určených, jako jsou spíže, skříně, či velké šatní skříně, než všude po domě umisťovat menší úložné prostory v podobě krabic či věšáků. Pouze tak bude váš dům vypadat stále uklizený.