Jak si vybrat snowboardové vázání?

Snowboardové vázání je jedním z nejdůležitějších prvků snowboardu. Jen s tím pravým snowboardovým vázáním je vaše jízda pohodlná a bezpečná. Na trhu máte možnost výběru z různých typů vázání, takže můžete být trochu zmateni. Ale nemusíte se obávat. S trochou informací od nás v tom budete mít jasno.

Snowboardové vázání podle stylu a techniky jízdy

Snowboardové vázání musí být plně kompatibilní. Vyberte jeho typ podle stylu a techniky jízd, které plánujete. Stejně jako jsou různé snowboardy pro různé styly jízdy, existují i různé snowboardové vázání pro freestyle, freeride a all-mountain.

Velikost boty

Dále vybírejte podle velikosti boty a také podle pohlaví (v závislosti na obuvi vyberte velikost vázání).

V obchodech jsou k dispozici velikosti bot S-XL. Mezi nejvíce kupovaná vázání muži i ženami patří vázání velikosti M a L.

Způsob vázání

Při nákupu snowboardového vázání si můžete vybrat z několika způsobů vázání. Konkrétněji jde o klasické vázání FLOW a Step-in. Klasické měkké vázání je jedním z nejpoužívanějších, protože je vhodné pro všechny styly jízdy, která je s nimi pohodlná.

Nejméně používané vázání je Step-in, které se podobá lyžařskému vázání a jeho princip spočívá v jednoduchém nazouvání. Vázání FLOW je nejpokročilejší vázací technologií, která postupně získává více a více nadšenců. Jeho výhodou je jednoduché upevnění bot (jednoduché zaklapnutí). Vázání FLOW je však složitější z hlediska nastavení, ale protože se vázání nepřenastavuje nijak často, neměl by to být velký problém.

Materiál

Základní snowboardové vázání je vyrobeno z plastu. O něco dražší, ale s delší životností, je plastové vázání s kovovými komponenty.

Nejtrvanlivější je celokovové vázání, ale také plastové popruhy. Moderní vázání s dlouhou životností jsou vyrobené z vysoce kvalitního uhlíku, ale jsou také nejdražší.

Cena

Cena snowboardových vázání se pohybuje od 1 000 korun (plastové) až klidně i 13 000 korun (tyto jsou však vyložené 24-karátovým zlatem). Hledejte tedy kvalitní vázání, nejlépe někde cenově uprostřed.