Jak si vybrat dřevěný TV stolek pod televizi?

Vkusně vybavená moderní domácnost těží i z tradičních materiálů, kterým je například dřevo. Dřevěný TV stolek by měl stylově zapadat do interiéru, vždyť přece televize, sedací souprava a konferenční stolek tvoří spolu v obývacím pokoji jádro domácnosti, ve kterém trávíte hodně svého volného času. Při výběru dřevěného TV stolku proto berte v úvahu jeho barevné provedení i praktické využití pro TV, DVD přehrávač, hi-fi soupravu nebo na set-op box.
Jak a podle čeho si vybrat dřevěný TV stolek

Nový dřevěný TV stolek by měl přirozeně ladit s interiérem a nábytkem. Pokud neholdujte kovu nebo skleněnému nábytku, dřevěný nábytek je klasika, se kterou stylově pochodíte i v moderních interiérech. Design dřevěného TV stolku, jeho velikost, praktické využití i barevné provedení by mělo vhodně korespondovat s nábytkem v místnosti.

Proto volte při výběru dřevěného TV stolku přednostně takové dřevo, respektive imitaci dřeva, které již máte zakomponované v  interiéru. Jde hlavně o to, aby vám tento nábytek do místnosti přirozeně zapadl. Světlou barvu mívá povětšinou buk, dub nebo borovice. Mahagon nebo třešeň mají spíše tmavší odstín. Detailnější charakteristiku dřeva si vyhledejte na webu.

Dřevěný TV stolek poslouží jak televizi samotné, tak i ostatní elektronice, kterou v obývacím pokoji máte. Podmínkou správného výběru dřevěného TV stolku je jeho praktické využití.

Zatímco rohový TV stolek nenabízí příliš mnoho regálů, standardní TV stolek kromě prostoru pro televizi nabízí příležitost ho využít i pro umístění přístrojů, které jste dosud museli mít na skříních či v jiných skříňkách. Hi-fi souprava a reproduktory, vnitřní anténa, DVD přehrávač nebo DVD a CD nosiče tak mohou s novým dřevěným TV stolkem konečně mít své čestné místo.

Zaměřte se nejen na design, ale například i na kvalitu koleček

Záleží také na vkusu, resp. zda dáváte přednost jednoduchému stolku pro televizi, nebo sestavě s účelnými policemi. Mějte na paměti ale to, že prach na otevřených policích s  CD, DVD médii nebo knihami je takto viditelnější a stolek se oproti jednoduchému TV stolku s uzavíratelnými dvířky těžší udržuje.

Zvláštní péči věnujte kolečkům od TV stolku. Údržba dřevěného TV stolku a prostoru kolem něj v některých domácnostech vyžaduje mnohem více než jen hadřík a saponát v ruce. Díky kolečkům lze dřevěný TV stolek také přesouvat.

To je dobrá zpráva pro náročné hospodyňky. Kolečka sice umožní lepší přístup pro trubici s vysavačem do míst, kam by to běžně nešlo, ale jen ty nejkvalitněji zpracovaná kolečka zaručí jejich bezproblémové používání i po přemísťování stolku každý týden během úklidu.

Pokud se rozhodnete si obstarat do obývacího pokoje nebo do jiné místnosti dřevěný TV stolek s kolečky, zkontrolujte kvalitu a stav koleček, zeptejte se prodejce na nosnost TV stolku a zda dokáže zajistit i do budoucna náhradní kolečka. Sami uvidíte, že se vám tato rada jednou vyplatí.
Výběr obchodu s dřevěnými TV stolky

Není nutné dodávat, že při nákupu zboží byste si měli vybírat osvědčeného a ochotného prodejce s pozitivními referencemi. Kupovat nábytek z kamenného obchodu však není podmínkou. Tak či tak si asi budete muset tento dřevěný TV stolek složit sami doma a díky e-shopu je možné najít i takový kus nábytku, který byste v nějakém kamenném obchodě jen těžko našli a často i za lepší cenu.

Prodejce by vám měl být schopen po telefonu nebo pomocí emailu kvalifikovaně poradit s výběrem dřevěného TV stolku, proto mají prodejci na webových stránka uvedený kontakt.

Prodejce TV stolku by vám měl být schopen nabídnout záruky a také určité výhody. Standardně při nákupu přes internet máte 14 denní záruku vrácení zboží bez udání důvodu. Pokud obchod nabízí například 30 denní lhůtu vrácení peněz, je to známkou toho, že si za svou kvalitou skutečně stojí.

Pokud poskytuje dopravu zdarma při nákupu nábytku od x korun, je to jen další plus pro vás. Obchodní podmínky by měly být k dispozici k nahlédnutí na viditelném místě stránky, také by měly být jasné, srozumitelné a aktuální.

Nezapomeňte na recenze zákazníků

Je také dobré, pokud e-shop s dřevěným nábytkem nabízí recenze, příručky nebo cokoliv, co pomůže zákazníkovi si udělat lepší obrázek o tom, čeho se nemůže fyzicky dotknout.

Výhodou pro zákazníka je i to, pokud prodejce je zároveň i výrobce. Nejenže má o každém výrobku detailní přehled, i samotné zpětné vazby od zákazníků mu mohou pomoci jeho výrobky zlepšovat a tím pádem kupujete kvalitu za rozumné peníze.