Jak si užívat svoje stárnutí?

To, že věk je jen číslo, na tom se shodneme jistě všichni. Vypadáme přesně tak, jak se cítíme. Když se s přibývajícím věkem automaticky zařazujeme “do starého železa”, marně se snažíme horko těžko udělat výborný dojem.

Zralost pouze v myšlenkách

Říká se, že pokud se psychicky správně nastavíme a z našich narozenin si namísto vrásek uděláme opravdovou oslavu života, tak z nás bude radost jen tak překypovat. Neříkejme si proto rok co rok: “A znovu mám o rok více.”. Ale radujme se, že jsme o tento časový úsek zkušenější. Právě poznání je to, co nás dělá moudrými a díky čemuž pokračujme. Určitě každý z nás má ve svém okolí třicetiletého “staříka” nebo sedmdesátiletou mladici. Právě pohled na život nás spojuje nebo rozděluje. S kým se cítíte lépe?

Věnujte se rodině, ale nezapomínejte ani na sebe

Je fajn občas pohlídat vnoučata a pár hodin se jim naplno věnovat, ale co je ještě lepší – je mít své soukromé radosti, ať už jde o cokoli. Někoho baví hudba a tanec, jiného zahrada. Nikdy není pozdě začít s čímkoliv novým. Otevírejte své “obzory” a neustále se učte novým věcem. Nepočítejte dny. Říkejte si, že jste nesmrtelní a pak i budete.

Cvičte jógu nebo pilates, založte zájmovou skupinu, pomáhejte lidem a svému okolí. Využijte svou tvůrčí schopnost a věnujte se věcem, které jste chtěli zkusit už dávno, ale nikdy na to “nebyl čas”.

Vystihne vás i móda

Co je na tom, že máte padesát nebo šedesát? Čím světlejší a veselejší barvy budete používat, tím mladistvěji budete na lidi působit. Své udělají i vybrané materiály. Dbejte tedy více o kvalitu, než o kvantitu.

Dámy, používejte kvalitní hydratační kosmetiku a nezapomínejte, že lehké krycí make-upy vaši pleť rozjasní a zakryjí pigmentové skvrny nebo i některé vrásky. Pudr by způsobil opačný, nežádoucí efekt. Broskvové odstíny barev na líčka a transparentní lesky na rty upozorní okolí, že stále máte co ukázat a že jste plná života a zdraví.