Jak si užít Tyrolsko po celý rok?

Tyrolsko si většina lidí spojuje s lyžováním, protože se v této oblasti sjíždějí lyžaři z celé Evropy, avšak místní krajinu i zvyky si lze užívat nejen v zimním období, ale prakticky po celý rok. Ať už se sem vydáte v jakékoliv sezóně, tak můžete být příjemně překvapeni. Pro nás je velkou výhodou to, že máme Rakousko hned po boku, a tak tam lze snadno cestovat jak autem, tak například i autobusem od nějaké cestovní kanceláře.

Tyrolsko v zimě

Centrem Tyrolska je Innsbruck, který je také centrem kultury a nedaleko od něj se nachází velké množství lyžařských středisek. Pokud jedete do Tyrolska lyžovat, tak je výběr velmi individuální, všechny sjezdovky a střediska jsou si velmi podobné a při výběru lze jen těžko udělat chybu.

V celém Tyrolsku se celkem nachází okolo 80 lyžařských středisek, které dohromady nabízejí kromě skvělých zážitků 5 200 kilometrů sjezdovek.

Nejen v zimě

Na Tyrolsko se nedívejte pouze jako na zimní destinaci, je obzvlášť pěkné především koncem jara a v létě, kdy zde vše kvete a počasí je zde jako stvořené pro dlouhé túry.

Horská turistika by vás měla dostat až na jih země, kde se nacházejí slavné Dolomity.
Příroda je tu tak krásná, že patří i do seznamu UNESCO. Pokud se chystáte vyrazit na turistiku v zimě nebo brzy na jaře, tak si přichystejte běžky nebo sněžnice. Pokud se vydáte později, budou vám klidně stačit pouze kvalitní boty.

Nakupování v Tyrolsku

Na co se můžete těšit po celý rok, jsou nákupy. Tyrolsko je známé tím, že se zde pořádají tradiční trhy, takže nabídnou mnoho řemeslných výrobků a ručních prací, od kožených až po dřevěné výrobky.

Nakoupíte zde především oblíbené výrobky z kůže, skla, vlněného sukna nebo filc. Překvapí vás tu sedlácké trhy, ale i obchodní domy.

Kulturní akce

Pokud chcete v této oblasti načerpat skvělou atmosféru, tak se vydejte na masopustní průvod masek, ale nejprve se ujistěte, že se daný rok koná, protože se to opakuje každé 3-4 roky.

Z dalších tradic se můžete těšit na slavnostní shánění dobytka, tradiční horské vatry a jarní Gauderfest.

Tradiční Tyrolská kuchyně

Samozřejmostí by měla být tradiční tyrolská kuchyně, která obsahuje jídla, které se již staletí připravují stejným způsobem. Je vhodné si nejprve obstarat průvodce, abyste věděli, co všechno máte ochutnat.