Jak si užít kvalitní spánek?

Mezi nejoblíbenější činnosti by mnozí bez debaty zařadili i spánek. To není nic divného, vždyť po náročných dnech si potřebujeme zregenerovat mysl i tělo právě nerušeným sněním. Ticho, tma a kvalitní matrace se o to postarají.

Jak se neztratit v nabídce matrací

Vybrat si k posteli vhodnou matraci se může zdát jako snadná mise, avšak nedejte se zmást. Je třeba přitom myslet na množství faktorů, jako je typ roštu (klasický, polohovací, pevný či lamelový), velikost lůžka nebo náš zdravotní stav. Obecně platí, že na pevné druhy roštů klademe měkčí druhy matrací a na lamelové rošty zase tvrdší. Dětem vybíráme matrace výhradně z nabídky dětských matrací, aby nedeformovaly měkkou dětskou páteř a tvořily dostatečně pevný podklad pro tělo. Dalším faktorem při výběru matrace je jeho schopnost dobře se poprat s vlhkostí, což je u dětí nebo starších lidí odkázaných na lůžko velmi důležité.

Posuňte vaše staré matrace na vyšší level

Pokud již matraci na posteli máte a jen si přejete zvýšit komfort při spánku, není problém si vybrat ze široké nabídky vrchních matrací. Ty vylepší kvalitu starých matrací, příp. poslouží, když chcete poskytnout lůžko hostům na vaší rozkládací sedačce. Při výběru matrace dejte také pozor na její složení – jestliže matrace obsahují např. kokosovou desku, je nevhodné matrace umístit na polohovací rošt, protože by se kokosová deska v jejím nitru poškodila. Pružinové, taštičkové, pěnové, zónové, latexové… Je jich velké množství a většina z nich je již v současnosti dostupná v úpravě pro alergiky. To znamená, že jsou výjimečně prodyšné a schopné zabojovat proti mikroorganismům díky antibakteriálním vlastnostem. Nezapomínejte však svoji matraci opatřit chráničem nebo nepromokavou plachtou, která se postará o její delší životnost.

Ložní prádlo jako třešnička na dortu

Samozřejmě, není kvalitního spánku bez kvalitní ložního prádla, proto dobře zvažte, jaký materiál si zvolíte. Za nejoblíbenější se stále považuje klasické bavlněné ložní povlečení, ale stále častěji i krepové či flanelové, které zahřejí zejména v zimě. Damašková nebo saténová povlečení působí luxusním dojmem, vylepší design ložnice a vydrží roky. Vše je o pocitech a o tom, se kterými materiály si vaše pokožka rozumí nejlépe. Při výběru ložního prádla si promyslete i jeho rozměry, stále více párů si totiž užívá spánek pod společnou přikrývkou. Vše závisí na vašich spánkových zvyklostech.