Jak si užít dovolenou v SAE?

Federace sedmi států, resp. emirátů s počtem obyvatel téměř 10 milionů, kterou najdete na Středním východě, konkrétně na Arabském poloostrově – to jsou Spojené arabské emiráty ve zkratce. V našich končinách si tato lokalita získala prestiž a také povědomost i mezi širokou veřejností díky Dubaji, která však není hlavním městem – tím je Abu Dhabí. Pokud patříte mezi ty šťastlivce, kteří se chystají navštívit SAE, máme pro vás několik tipů na co si dát pozor, co vidět a na jaké počasí se připravit.

Léky raději nechte doma

Evropská unie a SAE se již v roce 2015 dohodli, že občané EU nepotřebují na návštěvu víza, stačí jim platný cestovní pas. Pokud i vás do těchto končin zavedla dovolená a nikoli pracovní cesta, můžete zde klidně zůstat 90 dní. V případě překročení tohoto limitu vám hrozí pokuta. Pozor byste si také měli dát na platnost cestovního pasu. Měl by být platný ještě nejméně 6 měsíců od data, během kterého jste vstoupili na území Spojených arabských emirátů. Neobvykle přísná je legislativa týkající se dovozu léků na území SAE. Proto pokud můžete, běžná léčiva, která akutně nepotřebujete, nechte raději doma.

Pozor na odlišné kulturní zvyky

Místní legislativa také přísně přihlíží na mravnost a kulturní zvyky, i to je důvod, proč se můžete dostat do nepříjemností s policií, pokud se se svým partnerem líbáte na veřejnosti nebo zde konzumujete alkohol. Toto si raději nechte na hotelový pokoj, resp. prostory hotelu.

Na jaké počasí se připravit v SAE

Horké měsíce ve Spojených arabských emirátech trvají od května do října, nejžhavějším bývá červenec a srpen, v tomto období se průměrné teploty pohybují například v Dubaji okolo 35 °C, běžně však překročí hranici 40 °C. Takže pokud se v SAE plánujete koupat a užívat letní dovolenou, doporučujeme si vybrat některý z těchto měsíců.

Naopak pokud se chcete zaměřit spíše na poznávání míst, architekturu či galerie a muzea, vydejte se sem raději v jednom z měsíců listopad, prosinec, leden, únor. Během těchto dní se pohybuje průměrná teplota mírně nad 20 °C a spolehlivě pod 30 °C. Samozřejmě, konkrétní počasí závisí i na daném městě či regionu, proto není na škodu zjistit si počasí pro vámi zvolenou lokalitu předem.

Jaká místa ve Spojených arabských emirátech navštívit

Centrem zábavy a zároveň nejneuvěřitelnějších věcí – od obrovských nákupních center přes nejvyšší budovy a hotely světa až po uměle vybudovaný ostrov ve tvaru palmy – je Dubaj. Toto město se vyplatí navštívit i v případě, že se chystáte strávit dovolenou či výlet v jiném z měst SAE. Dubaj je pro každého: pro rodiny s dětmi, zamilované páry, party toužící po zábavě, ale i seniory.

Památky i divoká příroda

Spojené arabské emiráty však nabízejí další množství míst, která rozhodně stojí za návštěvu. Záleží jen na vás, co od návštěvy SAE očekáváte. Pokud máte rádi adrenalin či divokou přírodu, navštívíte emirát Ras Al Khaimah, kde je na nejvyšší hoře emirátů i nejdelší otevřená lanovka. Preferujete historii a památky? V emirátu Sharjah, který se nachází pouhých 30 km od Dubaje, na vás čekají památky, galerie, muzea a zajímavá architektura.