Jak si uvázat motýlka?

Na slavnostním plese etiketa u mužů vyžaduje, aby si při takové příležitosti uměli uvázat motýlka nebo kravatu. Jak dobře uvázat motýlka, aniž byste se společensky shodili? Vyzkoušejte náš návod a naučte se motýlka vázat rychle a jednoduše.
Jak začít, pokud si chcete uvázat motýlka

Byli jste pozváni na galavečer, chystáte se s partnerkou na slavnostní ples či do divadla na operu? Bez smokingu či fraku se neobejdete. Umět si uvázat motýlka na krk je etiketou, respektive žádaným společenským módním doplňkem, na který rozhodně nesmíte zapomenout. Uvázání motýlka vyžaduje stejně jako vázání kravaty praxi a trpělivost.

Nespoléhejte vždy na to, že vám ho uváže vaše partnerka, proto se do toho pusťte hned. Motýlka si dejte kolem krku tak, aby konec v pravé ruce byl o trošku delší než ten v levé.

Nyní je to opět podobné jako u kravaty. Delší konec přeložte přes kratší a proveďte jednoduchou smyčku. Oba konce budete mít nyní stejně dlouhé. Pokud ne, tak se snažte motýlka upravit tak, abyste dosáhli stejné velikosti na obou stranách.
Co dělat dál?

Vezměte do ruky ten konec motýlka, který se nachází blíže k vašemu tělu a přeložte ho. Získáte jednu část uzlu a základ pro druhou část.

Smyčku nyní přidržte palcem a ukazovákem pravé ruky. U palce vznikne místo na protažení. Horní část motýlka provlékněte za smyčku kolem palce. Potřebujete druhou část smyčky, proto dbejte, aby vznikla.

Nakonec smyčku srovnejte a upravte celého motýlka. Motýlek je na světě, gratulujeme. Postup vypadá sice složitě, pokud se ho však naučíte, nebudete se již muset obávat prohřešku vůči etiketě.

Motýlky či kravaty jsou opravdu důležité

Pamatujte, že čím slavnostnější událost, tím větší jsou požadavky na dodržování etikety. Při nedodržení určitých pravidel si v společenských kruzích můžete udělat ostudu a zesměšnit se. Je to jeden z důvodů, proč byste si měli umět uvázat motýlka.

Motýlek je oděvním doplňkem, není však tím nejdůležitějším. Věnujte patřičnou pozornost zbytku oblečení, jako například kombinaci kravaty a košile, ale i vhodné obuvi.