Jak si udržet dokonale čistou koupelnu?

Koupelna je jednou z nejvytíženějších místností domácnosti. Každý člen rodiny ji navštíví několikrát za den. Časté využití koupelny se samozřejmě podepisuje na jejím vzhledu. Zejména ve větších domácnostech není jednoduché udržet perfektně čistou koupelnu, to by znamenalo místnost uklízet každý den. Na to má čas jen málokdo. Díky moderním technologiím bylo vynalezeno řešení, jak úklid koupelny vyřešit rychle, snadno a hlavně – s dlouhotrvajícím efektem. Jak to funguje a jak budete mít stále čistou koupelnu? Na toto všechno dostanete odpověď v následujícím článku.

Proč bychom si měli udržet dokonale čistou koupelnu

Koupelna má vlhké podnebí, což z ní činí místo, kde se nejlépe daří bakteriím a roztočům. Na 1 cm² se může nacházet až několik desítek tisíc bakterií, které ohrožují vaše zdraví.




Bakterie se nejraději množí na vlhkých a tmavých místech. To je například v rozích místnosti, pod lahvemi se šamponem, sprchovým gelem, u odpadů, na sprchové hlavici a na dalších místech. Mnoho z nich se rádo usazuje a množí v houbě na mytí. Tu byste měli po každém použití zavěsit a nechat okapat.

Houbu je doporučeno měnit každých cca 8 týdnů. Bakterie se také rády usazují ve spárách, stejně tak jako plísně. Daří se jim také v těžko přístupných místech – např. za koupelnovým nábytkem, pod pračkou a pod.

Kromě bakterií a plísní je koupelna ohrožena vznikem vodního kamene. Objevuje se na sprchové hlavici, kohoutku a odpadu. Není zdraví škodlivý, avšak není po stránce estetické oku lahodící. I s ním si nová technologie při úklidu koupelny hravě poradí a vy budete mít čistou koupelnu!

Nanotechnologie a revoluce v úklidu

Nanotechnologie je moderní vědecký obor, který zkoumá působení atomů. Záměrně s nimi manipuluje s jediným cílem – vytvořit materiály a látky s výjimečnými vlastnostmi. V rámci nanotechnologie vznikají roboti, miniaturní stroje složené z atomů, které fungují stejně nebo lépe než klasické zařízení, avšak jsou i tisíckrát menší.

Poznatky z nanotechnologie v současnosti prosakují do běžného života. Jedním z důkazů je revoluční technologie čištění, která umí efektivně ničit nečistoty a současně vytvořit na povrchu vysoce odolnou ochrannou vrstvu.

Princip lotosového květu

Nanotechnologie v oblasti úklidu využívá princip lotosového květu. Jak je známo, lotosové květy vyrůstají z bahna, přesto jsou dokonale čisté. Je to díky unikátní struktuře povrchu rostliny. Vědci odhalili, že se na povrchu květu a listů nacházejí tenké hrbolky.

Ty nedovolí, aby se nečistoty z bahna dostali k povrchu, stékají po něm dolů. Díky tomu zůstává rostlina dokonale čistá. Právě tento efekt vědci napodobili pomocí nanotechnologie. Výsledkem je revoluční způsob čištění a ochrany povrchů pomocí speciálních přípravků a hadříky.

Jak nanotechnologie funguje v praxi

Na úklid v koupelně se používají přípravky s unikátním složením a speciální hadříky. Přípravky využívající efekt lotosového květu vytvářejí na povrchu ochranný film, a tak zabraňují usazování nečistot a bakterií. Používají se na všechny povrchy koupelen, to znamená i na keramické obklady, sklo i na sanitární keramiku.

Aplikace nanotechnologie

Přípravek se v tenké vrstvě nanese na povrch a za pomoci hadříku se rozetře. Vytvoří se ochranná vrstva, která zabraňuje usazení nečistot i vodního kamene.




Díky nanotechnologii se doba čištění zkracuje až o třetinu. Netřeba koupelnu mýt každý den. Nanotechnologie nabízí ochranu povrchů před usazováním vodního kamene a špíny až na 12 měsíců.

Čas od času stačí povrchy jen otřít hadříkem. Takovým způsobem získáte jistotu, že máte čistou koupelnu.

Kde tuto nanotechnologii koupit

Set nanoochrany skla a keramiky proti usazování špíny a vodního kamene koupíte na na internetu nebo ve specializovaných prodejnách.