Jak si připravit zábaly na hubnutí?

Bylo přání zhubnout vaším novoročním předsevzetím, nebo chcete shodit do plavek? Vyzkoušeli jste už zábaly na hubnutí? Mimo vyváženého jídelníčku a pravidelného pohybu můžete pro podporu a urychlení vyzkoušet také tyto zábaly na hubnutí či proti celulitidě. Návody, jak si připravit domácí zábaly na hubnutí, najdete na následujících řádcích.
Jak zábaly na hubnutí fungují

Zábaly vám pomohou s redukcí přebytečného tuku na problematických partiích, některé dokonce bojují i ​​proti celulitidě. K přípravě zábalu vám postačí i ingredience, které máte doma.

A jaké zábaly na hubnutí si můžete doma připravit?

 

Syrovátkový zábal

Pro přípravu syrovátkového zábalu budete potřebovat sušenou syrovátku, kterou seženete v prodejně se zdravou výživou nebo v lékárně, v současnosti je možné ji dokonce sehnat i ve vybraných supermarketech.

Sušenou syrovátku smíchejte s takovým množstvím vody, aby vám vznikla hustá kaše. Tu pak naneste na problematické partie a nechte čtvrt hodiny působit. Vaše pokožka bude hladká a lépe prokrvená, což pomůže látkové výměně a detoxikaci organismu. Hubnutí by pak pro vás mělo být snazší.

 

Zázvorový zábal

Na zázvorový zábal smíchejte lžíci na jemno nastrouhaného zázvoru s 5 lžícemi rostlinného tělového oleje (např. mandlového, olivového či avokádového), směs naneste na břicho. Pak část těla v oblasti břicha několikrát dobře omotejte nejprve potravinářskou fólií, a pak ještě pro upevnění elastickým obvazem.

Zábal nechte působit nejlépe přes noc. Při pravidelné každodenní aplikaci lze první úbytky tuku vidět na břiše již zhruba po týdnu.

 

Skořicový zábal proti celulitidě

Skořicový zábal si připravíte snadno z ingrediencí, které máte doma. Stačí smíchat 5 lžic mleté skořice se dvěma kelímky hustého bílého jogurtu a 1 lžičkou olivového či mandlového oleje. Směs vmasírujte krouživým pohybem do pokožky těch částí těla, které jsou postiženy celulitidou.

Potom dané oblasti těla obalte potravinářskou fólií a nechte směs působit asi půl hodiny. Skořicový zábal si dopřejte 2x týdně.

Proč právě skořice? Proto, protože skořice má schopnost silně přehřívat pokožku, a tím se rozšiřují cévy a odbourává se tuková tkáň. Zábal je vhodné zkombinovat s pravidelným cvičením.
Zábal z bahna z mrtvého moře

Zábal z bahna z mrtvého moře vám dodá potřebné minerály a další cenné látky, a tím vám pomůže s detoxikací vaší pokožky a zbaví vás přebytečné vody v problematických partiích. Tím může zmenšit objem těchto partií. Je vhodný při hubnutí, proti celulitidě i při bolestech kloubů a kožních problémech (např. při akné či lupénce).

A jak si tento zábal připravit?

Postup je velmi jednoduchý. Bahno zahřejte ve vodní lázni na pokojovou teplotu (pozor aby nebylo příliš horké, abyste se nepopálili), potom jej pomocí špachtle nebo rukou naneste na celé tělo či na problematické partie.

Potom bahnem natřené partie těla omotejte potravinářskou fólií a zabalte se zhruba na půl hodiny do teplé deky. Pak se osprchujte, další čtvrt hodinu odpočívejte v teple, a hlavně hodně pijte. Bahenní zábal aplikujte 2x týdně.

Bahno z mrtvého moře seženete v drogeriích nebo e-shopech s kosmetikou.

 

Varování

Ověřte si, že netrpíte alergií na žádnou ze složek, které jsou obsaženy ve vašem podomácku připraveném zábalu. Tento článek a jednotlivé jeho body mají pouze informativní charakter a nenahrazuje lékařskou péči.