Jak si nedělat hlavu z šedivých vlasů?

Jsou noční můrou všech žen a v nemalé míře i i pánů. Šediny. Nejdříve nenápadné “společnice”, které jsou sotva patrné, ale potom se jejich množství jaksi vymkne kontrole.

Nejsou symbolem zralého věku

Ačkoliv si myslíme, že šediny se začínají objevovat až ve zralém věku, není to vůbec pravda. Mnoho žen, které mají před třicítkou potvrdí, že “stříbrné” vlasy se týkají i jich. Kromě prvotní paniky mnohé z nich pohltí jakési šílenství a obavy z předčasného stárnutí. Nikde není psáno a ani lékařsky a vědecky potvrzeno, že šediví pouze starší lidé. Na světě chodí plno sedmdesátníků, kteří možná nemají ani jeden jediný šedivý vlásek na hlavě. Na čem to tedy závisí?

Nezbělají z minuty na minutu

Ačkoliv příliš velký stres a těžké životní situace dokážou člověka řádně potrápit, není možné, aby v noci do rána kompletně zešedivěl. Možná jste měli nepříjemné a zátěžové období před půl rokem, ale na vlasech se to projeví až teď. Mohou za to hormony i štítná žláza a samozřejmě velmi důležitý orgán našeho těla – srdce. Pokud je dobře prokrvené a okysličené, tak vše funguje tak, jak má. Snažte se proto věnovat svému tělu to, co potřebuje. Pečujte jak o něj, tak i o svého ducha. Hodně odpočívejte a dopřejte si pobyt v přírodě.

Stravujeme se nesprávně

Opět platí – jsme to, co jíme. Dnešní potraviny obsahují mnoho toxinů a nebezpečných látek, které místo toho, aby nám dávaly živiny, postupně do našeho těla uvolňují odpad, který se hromadí a hromadí, až se to nakonec musí jednou projevit. Vždy jsou to naše vlasy spolu s celou naší kůží, kteří si to jako první “odskáčou” a vystrčí varovný prst.

Mít šediny je moderní

V žádném případě se nestyďte za své šediny. Patří k vám, jste to vy. Mějte se rádi takoví, jací jste. Módní trendy i tak ukazují, že i šediny umí být sexy a “in”. Pánům přidávají sexappeal a z žen vykouzlí vyzrálou dámu, která má “šmrnc”.