Jak si mohou pánové vybrat ty správné kalhoty na různé příležitosti?

V současnosti máte na výběr mnoho stylů kalhot určených pro různé příležitosti – od tepláků přes rifle až po chinos. V šatníku by vám neměl chybět vhodný typ na každou aktivitu: na sportování, rande či na obchodní jednání.
Pátrání po dokonalých kalhotách může být boj. Než najdete ty správné, dostatečně pohodlné, perfektně sedící a zároveň lichotící vaší postavě, může vás to pořádně vyčerpat. Jak a kde tedy hledat kalhoty, ve kterých budete vypadat za každých okolností úchvatně?

Ještě předtím, než se pustíte do nákupů, je tu další věc, kterou je třeba mít na paměti: obléci si neformální kalhoty na formální událost je obrovský přešlap. Pojďme se spolu podívat na nejpopulárnější druhy pánských kalhot a na to, kdy je nejvhodnější čas je vytáhnout ze skříně, aby se vám nic takového nemohlo stát.

Na chinos se můžete spolehnout

Univerzální, lehké kalhoty skvěle vypadající na mužích každého věku. Jsou pružné a výborně se přizpůsobí vašim proporcím, odpustí i trochu větší břicho. S tmavomodrým sakem a košilí je směle můžete nosit do práce a na obchodní schůzky.

Pokud si k nim obléknete pohodlné tričko a jednobarevnou mikinu, hravě dosáhnete ležérnější stylu nositelného na posezení s přáteli v městě nebo třeba do kina. Chinos jsou všestranným kouskem, snadno s nimi vytvoříte množství outfitů na různé způsoby. Podrží vás, když v rychlosti nebudete vědět, co na sebe.

Tepláky a Jogger

Tepláky jsou nejpohodlnější kalhoty v našem seznamu, zároveň nejméně formální možnost. Představují ideální výběr na sportování a volnočasové aktivity. Jsou absolutně nevhodné na jakoukoliv společenskou událost. Etiketu je třeba respektovat.

Jogger s originálními detaily jako ozdobné lemování, snížený sed, zipy či kapsy jsou jedinečnou možností na neformální a stylový outfit pro trendsettery s odvahou kombinovat různé styly a vyčnívat z davu.

Kapsáče zakryjí nedostatky postavy

Kapsáče jsou skvělá volba na optické zamaskování nedostatků postavy. Klíčové je nevybírat si příliš volné ani velmi těsné modely, aby vás zbytečně nezdeformovaly. Čím nápadnější potisk, vzory, barvy, kapsy a nižší sed, tím více streetstylový kousek jste si oblékli.
Výborně se kombinují s tílkem nebo vypasovaným tričkem. Kapsáče neutrálních barev se zúženým střihem v oblasti kotníků jsou vhodné, pokud toužíte po elegantněji působícím outfitu.

Rifle

Alespoň jeden pár riflí sedících jako na míru by rozhodně neměl chybět ve skříni žádného stylového muže. Tmavé barvy klasického jednoduchého střihu jsou univerzální a sluší většině mužů. Světlé barvy a detaily jako vyšisování, díry působí ležérnějším dojmem, proto jsou vhodné na volnočasové aktivity.
Tyto druhy kalhot (samozřejmě kromě obleku na formální události) představují základ každého moderního šatníku.