Jak si mlsáním oříšků zlepšit zdraví?

Nejkrásnější na svátcích jsou ty chvíle pohody, které trávíme ať už s naší rodinou nebo nejmilejšími přáteli. Stoly jsou plné samých dobrot, ovoce a slaďoučkých perníčků, všude voní svařené víno a v očích každého se odrážejí vánoční světýlka. Čipsy nyní nahradí různé druhy ořechů a oříšků, které jsou výjimečné nejen svou chutí, ale i obsahem vitamínů.

Až 3/5 tvoří tuky, ale ty prospěšné

Ořech královský je symbolem plodnosti. Jeho úctyhodné rozměry, kterých v dospělosti dosáhne, se postarají o zásobu ořechů na celý rok. Výborné jsou k vaření, pečení, ale i pro chvíle pohody na gauči. Odborníci na výživu doporučují, abychom denně zkonzumovali alespoň hrst této vitamínové bomby. Jsou to hlavně nenasycené mastné kyseliny, které se starají o správné fungování našeho organismu a navíc tříbí naši paměť a mozek udržují “ve formě”.

2700 KJ na 100 gramů

Jejich energetická hodnota je poměrně vysoká. Pokud náhodou během dne pocítíte hlad nebo velkou únavu, ořechy vás zachrání. Doslova vás nabudí a nakopnou. Jsou perfektní i během různých redukčních diet, protože dostatečně zasytí a vy nemusíte mít výčitky, že po nich přiberete. Kyselina linolová, která je v ořeších obsažena, podporuje správnou funkci našich nervů a stará se o naši krásnou pokožku, zdravé vlasy a nehty. Nepotřebujete žádné přípravky z lékárny – vše máte doma.

Vitamíny, minerály a stopové prvky

Ořechy si chválí diabetici, kardiaci a i ti, které trápí problémy s vysokým cholesterolem. Vysoké množství B vitaminů a minerální látky jako například fosfor, draslík, železo, hořčík, vápník, kromě nich stopové prvky jako zinek, mangan a měď, slibují, že se do vašeho těla dostane vše potřebné pro spokojený, zdravý život. Jsou to výborné antioxidanty a mají také protirakovinný účinek. Partneři toužící po miminku by měli vědět, že právě konzumací různých druhů ořechů se zvýší jejich plodnost a tedy i cesta k naplnění snu by měla být rychlejší.