Jak si jednoduše zvednout sebevědomí?

Dost bylo porovnávání se s jinými! Pokud toužíte po změně a chcete si zvýšit své sebevědomí – začněte v první řadě od sebe. Nejsou to jen otřepané fráze, ale velké životní pravdy. Je lehké svalit vinu na jiné, avšak těžké přijmout sebe takoví, jací jsme. Přinášíme pár způsobů, jak si zvýšíte sebevědomí velmi rychle a efektivně.

Začněte se mít rádi

Nejjednodušší způsob, jakým si zvýšit sebevědomí, je správný postoj k sobě samému. Všichni jsme originální bytosti, výjimečné něčím jiným. Máme schopnosti, které nemá nikdo jiný. Možná oplýváme takovou vlastností, kterou nám závidí i náš nejlepší přítel či přítelkyně. Nehodnoťme se v negativech. Jsme přece dokonalí! Hodnoťme pouze to, co se nám na nás nejvíce líbí a bez studu a špatného pocitu, že se vychloubáme, to klidně řekněme i nahlas.

Mějme se rádi! Začněme se zdravěji stravovat nebo cvičit. Budeme se cítit lépe a posílí se i naše zdraví. Když jsme spokojeni, je to na nás vidět. Dobrá nálada a energie z nás jen tak vyzařuje. Lidé se cítí dobře v naší společnosti a přímo ji vyhledávají.

Věnujme se svým koníčkům a všemu, co nás těší. Mějme čas sami na sebe. Milujme.

Naučte se říci “ne”

Není snadné říci “ne”, zvláště pokud jde o člověka, kterého máme rádi. Někdy je to však nejrozumnější řešení, jaké můžeme udělat. Mnohdy nám právě toto krátké slovíčko pomůže zachránit si vlastní kůži, a to zejména v případech, kdy toho máme naloženého na bedrech opravdu hodně. Neslibujme, co nedokážeme splnit a nedělejme věci na úkor svého zdraví nebo vlastního svědomí. Nebudeme tak zlí nebo horší. Právě, že získáme ještě více na důstojnosti.

Narovnejte se

Sebevědomí lidé kráčejí jistě, se vzpřímenou hlavou a hlavně se nehrbí. Vážnost a odhodlání si dodáme právě držením svého těla. Pokud je správné, všimne si toho každý. Vzbudíme respekt.

Stanovujte si cíle a hlavně s úsměvem

První úspěchy zaznamenáme, když se naučíme začínat od maličkostí. Máme cíle, kterých chceme dosáhnout. Jak to udělat? Buďme vytrvalí, plánujme, zapisujme a neustále se učme novým a novým věcem. Čtěme zajímavé knihy, ale hlavně – nezapomeňme být člověkem. Co je úspěch? Je to i opětovaný úsměv neznámého kolemjdoucího na ulici. Můžeme začít klidně i odtud.