Jak se zbavit dvojité brady?

Nepotřebujete na to skalpel, ani žádný chirurgický zákrok. Dvojitá barda trápí mnohé dámy a popravdě řečeno dokáže změnit výraz tváře a přidává roky. Na tom se asi shodneme, nemusíme chodit kolem horké kaše. Na zpevnění této partie však můžete zapracovat i samy, stačí pár cviků, které pravidelně dodržujete. A nejlepší je začít už tehdy, když se vám dvojitá brada už rýsuje, vidíte ji v náznacích … Poradíme, jak na to.

Říká se tomu také podbradek, dvojitá brada. Začíná se objevovat s přibývajícími léty, kůže totiž ztrácí svou elasticitu, což je důsledek úbytku kolagenových a elastických vláken v podkožních partiích. Je třeba si však uvědomit, že za dvojitou bradu mohou i geny a nakonec my sami – nevhodnými návyky.

Trápí vás dvojitá brada?

Nelíbí se vám při pohledu do zrcadla, že vám jaksi začíná povolovat pokožka pod bradou? Kupujete jaksi více roláky nebo jste si “oblíbili” šátky na krk? Začněte od sebe a svých zlozvyků. Dvojitou bradu způsobuje například nesprávný postoj: ideální je stát rovně a nesklání hlavu. Nevhodné je také spaní s vysoce podloženou hlavou.
Podbradek vzniká také v důsledku slaných jídel, které milujeme, protože ty přispívají k hromadění vlhkosti v těle a tak i kůže v oblasti brady může zvětšovat svůj objem.

4 domácí tipy

1. Bramborová maska. Uvařte brambory, rozmačkejte je na kaši a ještě teplé naneste na podbradek. Nechte působit asi půl hodinku, poté opláchněte teplou vodou a naneste krém.

2. Droždí pomáhá. Lžíci droždí rozpusťte v teplé vodě, směs nechte půl hodinku vykynout a poté ji přiložte na podbradek. Nechte na obličeji tak dlouho, dokud neztuhne.

3. Obklad z výluhu. Dejte do misky lžíci heřmánku, máty a myšího ocásku. Zalijte půl litrem vroucí vody a 30 minut louhujte. Potom přikládejte obklady z tohoto výluhu na problematické partie.

4. Med i citron. Údajně také funguje, když si přitlačíte na podbradek látku namočenou v citrónové šťávě. Necháte působit půl hodiny a pak vyměníte za látku namočenou do studené vody. Jiný efektivní způsob nabízí med – na problematickou část si naneste med nebo zakysanou smetanu a jemnými pohyby prstů vmasírujte do pokožky.

Kosmetické vychytávky

Existují také různé kosmetické přípravky, které zpomalují růst dvojité brady, nebo ji pomáhají potlačovat. Například zpevňující liftingové masky na podbradek. Můžete je používat jako prevenci jednou týdně. Jejich aplikaci kombinujte s masáží této oblasti: ručníkem navlhčeným v mírně slané vodě si zlehka švihejte párkrát po podbradku. Pak to opakujte s ručníkem namočeným v horké vodě a nakonec na danou partii aplikujte mastný krém. Vždy ve směru od krku k dolní čelisti.

Na krční partii a dekolt nikdy nezapomínejte při ranním a večerním čištění pleti a nanášení séru i krému. I takové drobné kroky dokážou fungovat jako spolehlivá prevence proti dvojité bradě.

Povzbuzení kolagenu a liposukce

Zanedbali jste prevenci? Nepomohla, protože geny jsou jednoduše příliš silné? Pokud vás ochablá pokožka zlobí stále více, na řadu musí přijít estetická medicína. Moderní technologie dokážou chybu napravit s minimem rizika a zásahů.
Miniinvazivní metodou je například aplikace botulotoxinu, který řeší nejen vrásky na čele, kolem očí, ale poslouží i v oblasti platysmatu, čili plochého svalu v podkoží krku. Právě tam se píchne malá dávka botulotoxinu, který zpomalí ochabování.

Podobně fungují i výplně (deriváty kyseliny hyaluronové) nebo plazmaterapie, čili aplikace vlastní zpracované krve. Tyto způsoby se běžně využívají k doplnění ztraceného objemu. Měly by povzbudit tvorbu kolagenních vláken a vrátit ztracenou elasticitu.

Na stejném principu funguje i niťový lifting, čili vypnutí pokožky s dlouhotrvajícím efektem pomocí mezonití. Jde vlastně o absorbovatelná vlákna. Pomocí vytvoření sítě vláken v pokožce a následným aktivováním se vytvoří kolagen v pleti. To způsobí pozvednutí linií, bezproblémovou pleť a dokonalé vypnutí oblasti brady.
Dobré výsledky přináší i frakční laser posilující kolagen nebo přístroj LPG, který vysílá do pokožky stimulující mechanické mikroimpulsy. Ty postupně zpevňují kůži.

A řešením může být i liposukce, čili odsátí rozrušeného tuku kanylou. Odborníci doporučují moderní technologie jako SlimLipo, VaserLipo, SygmaLift či Necktie. Ty pracují na základě ultrazvuku radiofrekvenční energie nebo laseru.
No a nejúčinnější metodou je plastická operace, při které se tuk nejen odsaje, ale přebytečná kůže se odstraní skalpelem.

Obličejová gymnastika

A nakonec tip, který můžete dělat téměř kdykoliv a při troše trpělivosti přináší dobré výsledky. Posilujte speciálními cviky kůži na obličeji, krku, aby nebyla ochablá, ale naopak – elastičtější a svěžejší. Pozor – i když budete cvičit každý den, výsledky uvidíte až po několika měsících.

  • Sedněte si například na židli a zaklánějte hlavu dozadu, přitom spouštějte rty a opakujte 10x.
  • Snažte se co nejvíce vypláznout jazyk a přitom vydechujte.
  • Vysuňte bradu a spodní ret položte přes horní ret. Vydržte asi 10 sekund a 10x opakujte.
  • Vyslovujte dlouhé aaaaaaa a potom ooooo, střídejte.
  • Na hlavu si dejte knihu a snažte se s ní chodit co nejdéle.
  • Postavte se ke stěně a opřete se o ni tak, abyste se dotýkaly celým tělem, od krku až po kolena.