Jak se zajímavým způsobem učit cizí jazyk?

Cizí jazyk znamenal ještě donedávna jen nudné učení se slovíček nazpaměť. Slovíčka, která byla často zcela nevhodná pro běžnou konverzaci, navíc je nebylo možné použít, protože k tomu nebyla příležitost. To už je dávno minulostí. Dnes se stále více lidí učí více než tři jazyky, nejen protože je to baví, ale také proto, že chápou, jak výhodnou pozici budou mít na pracovním trhu. Jaké jsou ale nejnovější finty, jak se co nejsnáze naučit cizí jazyk? (Pro tyto tipy je důležité být alespoň na úrovni mírně pokročilých.) Jak se zajímavým způsobem učit cizí jazyk?

Metody, jak se zajímavým způsobem učit cizí jazyk

Windows v cizím jazyce

Přeinstalujte si Windows a nainstalujte si ho podle toho, který cizí jazyk se hodláte učit. Prostředí, které v počítači už dávno znáte, budete najednou ovládat v cizím jazyce a postupně se s novými slovíčky sžijete.
Mělo by vás to víc nutit přemýšlet v cizím jazyce a pro případný pobyt v cizí zemi je orientace v cizojazyčných Windows později i dobrá výhoda.

Programy v cizím jazyce

Všechny programy, které si nyní nainstalujete, si nastavte v jazyce, kterému se chcete nyní věnovat. Je to stejný princip jako v předešlém bodě. Nasbíráte hromadu slovíček, která opravdu využijete každý den.

Program na učení se slovíček

Existuje množství programů, do kterých si vložíte slovíčka, která se chcete naučit, a pak vás program sám přezkouší z jakýchkoliv kapitol (slovíčka tematicky rozdělujete) a ohodnotí vás známkou.

Důležité na tomto programu je, že pokud slovíčko nevíte nebo v něm uděláte chybu, program vás sám k tomuto slovíčku několikrát vrátí a tím si ho nejlépe zapamatujete.

Filmy

Filmy si zkuste stáhnout v jazyce, který se hodláte učit, a to, i když to není původní znění filmu. U většiny filmů budete úspěšní. Důležité jsou i titulky, které doporučujeme také v cizím jazyce.

Pokud uslyšíte a uvidíte totéž, pomůže vám to v porozumění a poslechu. Pokud nerozumíte, není nic jednoduššího, než si najít jednotlivá slovíčka ve slovníku.

Výukové weby

Existuje řada webů, které se specializují na výuku cizích jazyků. Nejde o to, že byste se měli naučit vše, co na takovém webu najdete, spíše si vybíráte, co vám jde a co vám nejde.
Pokud máte například problém s určitým časem nebo s předložkami, najdete tam spoustu cvičení. Je to rozhodně příjemnější než otevřít knížku a učit se z ní.

Myslete v cizím jazyce!

Až pojedete hromadnou dopravou z práce nebo budete plánovat, co nakoupit na víkend, zkuste to vše v cizím jazyce.

Pokud nebudete vědět nějaké slovíčko, najděte si ho ve slovníku (nejlépe v mobilu).

Slovník v mobilu!

Kupte si slovník do vašeho mobilu, není to vůbec těžké. Stačí jen najít na internetu příslušné odkazy, stáhnout a pak nahrát program z počítače do vašeho mobilu. Pokud nejste technický typ, poraďte se s kamarády, kteří počítačům rozumí, určitě vám pomohou.

Postarejte se o konverzaci!

Zajímavým způsobem, jak se naučit cizí jazyk, je mluvit se svým partnerem tímto jazykem, pokud bude odpovídat česky, nechte ho tak a vytrvejte. Až se poprvé pohádáte v cizím jazyce, bude to velký úspěch – na to je nutné rychle reagovat a přemýšlet v daném jazyce. Pokud váš partner / ka nemluví vaším vysněným jazykem, nezbývá, než hledat jinde.

Můžete si dát inzerát na studentské koleje, jestli by s vámi někdo nekonverzoval párkrát týdně, nebo si prostřednictvím internetu najít přátelé v zahraničí, který si s vámi bude psát nebo mluvit online.