Jak se připravit na svatební zvyky a tradice II?

Svatba je slavnostní rituál, kde se na efektech a svatebních dekoracích nešetří. Každá dobře promyšlená a nejkrásnější svatba si žádá dokonalou svatební výzdobu. Atmosféra svatby by měla být především stylově jednotná. Slavnostní svatební tabule by měla ladit s auty, svatebními krabičkami na výslužku, a také s dalšími svatebními dekoracemi či výzdobou. Jak se připravit na svatební zvyky a tradice?

Svatební zvyky a tradice

Dort

Dort, který se většinou krájí po obědě, patří k dalším tradičním bodům programu svatby. Opět se k tomuto aktu váže legenda – ten, kdo uchopí nůž, bude v manželství hrát první housle, ne ten, co jen položí ruku na toho druhého.
Nikdo by neměl dort odmítnout – všichni musí z dortu ochutnat – včetně nevěsty a ženicha, jinak to přinese smůlu jako novomanželům, tak tomu, co neochutnal.

Tanec novomanželů a rodičovský tanec

Mezi svatební zvyky  patří také sólo pro novomanžele. Hosté kolem novomanželů utvoří kolo a při tanci je zasypávají papírovými konfetami.

Další sólo patří nevěstě se svým otcem, ženichovi s matkou a následně nevěstě s ženichovo otcem a ženichovi s matkou nevěsty.

Házení kytice

Oblíbenou atrakcí pro nezadané dívky je házení kytice. Nevěsta se postaví zády k půlkruhu dívek, aby nevěděla, komu kytici hází.

To dívka, která kytici chytí, se do roku vdá. Kytice by neměla spadnout na zem, to nosí smůlu.

Pověry s počasím

  • Pokud svítí v den obřadu slunce, bude v manželství sluneční pohoda.
  • Pokud prší v den svatby, prší novomanželům štěstí.
  • Jasný svatební den znamená radost ve společném životě.
  • Když ve svatební den padá sníh, znamená to štěstí, radost a bohatství.