Jak se připravit na přijímací zkoušky na gymnázium?

Jak se připravit na přijímací zkoušky na gymnázium

Přijímací zkoušky na školu bývají jedním z rozhodujících okamžiků v životě. Kapacita škol je omezená a uchazečů je příliš, proto je důležité se pečlivě na přijímací zkoušky na gymnázium připravit.

Jak se správně připravit na přijímací zkoušky na gymnázium krok za krokem

Jděte na den otevřených dveří

Tím, že poznáte školu, kde budou přijímací zkoušky probíhat, nebudete tolik stresovaní z nového prostředí. Projděte si třídy a zmapujte, kde se nacházejí toalety, abyste se v průběhu zkoušek nemuseli trápit jejich hledáním.

Podívejte se také, zda jsou přítomny automaty s nápoji a bagetami pro případ, že by Vám něco chybělo, případně kdybyste připravenou svačinu doma zapomněli.
Přípravné kurzy na přijímací zkoušky na gymnázium

Přípravné kurzy jsou oblíbené a také účinné, zvláště když navštěvujete kurz organizovaný školou, na kterou se chystáte jít.

Přípravné kurzy jsou vlastně jakousi rozšířenou výukou (nástavbou) k běžné výuce. Jejich součástí bývá i rozbor starších testů, kterými se tak můžete na podobné znění připravit.

Zkontaktujte současné studenty

Portál Facebook umožňují vyhledání uživatelů na základě školy, do které chodí. Využijte to a zkuste některého oslovit a zeptat se na nějaké tipy či postřehy ze zkoušek. Informace to jsou velmi užitečné, protože jsou takříkajíc z první ruky.

Jak s učením na přijímací zkoušky na gymnázium?

Většina přijímacích testů na SŠ nejsou založeny na základě encyklopedických poznatků, ale na přemýšlení a jeho aplikování v praxi. Je to z toho důvodu, že na každé základní škole se učí tak trochu něco jiného, a tak by někteří žáci mohli být znevýhodněni.

Jinak je to však u přijímacích zkoušek na VŠ, kdy se počítá s jistou vlastní iniciativou uchazeče, a vyžadují proto od něj širší znalosti. Učte se průběžně, začněte podle potřeby klidně i půl roku před termínem. Dobré je pořídit si knihy s cvičnými testy. Jednak se připravíte na situaci testování, jednak najdete své nedostatky.
Podpůrné látky

Mnoho studentů věří, že látky obsažené například v jinanu dvoulaločném (ginkgo biloba), které byly vědecky prokázané za účinné pro zlepšení paměti, jsou klíčem k úspěšnému složení zkoušek.

Mějte na paměti, že se stále jedná o látky pouze pro zlepšení paměti, ne pro dokonalou paměť, proto na ně nelze spoléhat.

Pokud si po večerech dáváte kávu pro vyšší aktivitu a koncentrovanost, připravujte si ji s rozumem. Neměňte své obvyklé zvyky a nezůstávejte kvůli ní vzhůru dlouho do noci.

Večer a ráno před zkouškami

Jděte spát brzy, abyste byli ráno čilí. Není na škodu si ještě zkusit nějaký test, například na internetu. S učením byste však měli do testu už nadobro skončit. Ráno vstaňte raději dříve a mějte jistou časovou rezervu, abyste dorazili včas.