Jak se obléci na muzikál?

Dalším místem, kam je třeba se vhodně obléci, je divadlo, či jiný prostor, kde se hraje muzikál. Tento žánr spojuje literaturu, hudbu a tanec a jak u nás, tak na celém světě, je velmi oblíbený. Chystáte se i vy na muzikál a zatím tápete v tom, co na sebe? Jak se vhodně obléci na muzikál?

Na Broadway nebo do místního kulturáku?

Při pátrání po vhodném oblečení byste se měli řídit především místem konání muzikálu. Jsou scény, na které se v riflích zkrátka nedostanete. A pak jsou i takové, kde se budete v lodičkách a mini cítit trapně. Jak se v tom tedy vyznat? Jednoduše!

Pokud vyrážíte za kulturou do divadla s dlouholetou tradicí a historií, pak je na místě obléci se slavnostně a elegantně. Navíc, pokud jde o premiéru, jde o mimořádnou společenskou událost, a to by se mělo odrážet i na outfitu hostů.

Komorní místa a malé alternativní prostory dovolují zvolit pohodlné oblečení. Vždy by se ale mělo jednat o vkusné, dobře padnoucí, čisté oděvy, kterými nebudete pohoršovat a hodí se “mezi lidi”.

Co si má obléci muž?

Do divadla by si měl muž vzít jednoduchý oblek tmavší barvy, bílou nebo jednobarevnou košili nebo košili s decentním vzorem.

Kravata či motýlek by měl mužům krk zdobit především během premiéry muzikálu, na běžné nebo odpolední představení můžete tuto ozdobu vynechat. Na nohy patří tmavé lakovky s černými ponožkami.

Na menší scény si můžete vzít tmavší rifle doplněné vhodnou košilí. Zapomeňte na mikiny, obzvláště ty s kapucí a zamyslete se nad výběrem bot. Lepší, než sytě bílé či barevné tenisky, jsou tmavší boty na šněrování.

Co si má na muzikál obléci žena?

Pro ženy jsou vhodné malé večerní, čili krátké šaty konzervativnějšího stylu nebo také koktejlky.

Nebojte se ukázat své nohy, ale dávejte pozor, aby sukně nebyla příliš krátká. Pokud se v šatech necítíte zcela dobře, zvolte sukni a doplňte ji vhodnou halenkou.

Nebude hanbou, když sáhnete po kalhotovém kostýmu. I tak přece můžete do hlediště sedat s noblesou.

Minisukně, legíny a obtažená trička nechte rozhodně doma! Na malé scény vyjděte v tmavých kalhotách, košili, halence nebo tunice.

Užijte si to!

Na muzikál se těšíte, ale nechce se vám dvě hodiny sedět v obleku nebo v šatech? Podívejte se na to z druhé stránky! Vhodným oblečením vyjadřujete úctu k divadlu, k hercům a historii. Je přece úžasné udělat si i ve všední den svátek, hodit se do gala a nechat se unášet perfektním kulturním zážitkem! Nemyslíte?