Jak se líčit po šedesátce?

Kromě různých omlazujících procedur je dobré omladit svůj vzhled i jemným líčením, které i v tomto věku může působit krásně a decentně. Líčení v tomto věku má jediné pravidlo – žádné třpytky. Ty by totiž opticky prohloubily vrásky i přesto, že byste se snažily je překrýt kvalitním make-upem.

Péče o pleť

V první řadě nikdy nepoužívejte přípravky s obsahem alkoholu, protože ty nejsou vhodné již po 35. roce, pleť totiž vysušují. Před líčením vždy použijte podkladový krém určený pod make-up, který by měl pleť v první řadě hydratovat. Make-up nanášejte jen v minimálním množství, pomáhat si můžete houbičkou. Namísto “těžkých” make-upů zvolte například CC krém nebo EE krém, který v závěru jen jemně štětcem přepudrujete. Pokud dodržíte tento první krok, líčení bude přirozené a jemné.

Líčka a rty

Pokud jste dosud nikdy nepoužívaly barvu na líčka, nyní je ten správný čas začít. Nalíčená líčka v mládí podtrhnou ženský vzhled, ve vyšším věku pleť osvěží a omladí. Používejte odstín meruňkové nebo světlé růžové, protože tyto barvy pleť správně rozzáří.

Rty by měly být v jednom tónu sladěné s barvou na líčku – pokud používáte rtěnku v růžových tónech, dbejte na to, aby líčka byla také jemně růžová. Rty před rtěnkou jemně poklepejte podkladovým krémem pod make-up a jemně přepudrujte, aby se rtěnka nerozpíjela do okolních vrásek. I u rtěnek platí, že nepotřebujete žádné třpytky; svědčí vám matné barvy.

Líčení očí a obočí

Používejte matné pudrové oční stíny, tedy ne tekuté, třpytivé nebo gelové. Z barev nakupujte béžové, růžové, světlejší oranžové nebo i světle šedé. Do koutku horního víčka nanášejte vždy světlejší stín a do vnějšího například světle šedý. Řasenku vybírejte podle kvality svých řas – řidší řasy potřebují zhušťující řasenku, krátké prodlužující.

Tužka na oči už nemusí být, ale na speciální příležitosti můžete použít hnědou, která oko zvýrazní, ale nezatíží tak jako černá.

Obočí domalovávejte hnědou tužkou na obočí, ale netlačte, ať vypadá přirozeně.

Extra péče

Vaše pleť potřebuje hydrataci, vitamin E, A, C. Samozřejmostí by mělo být dodávání kyseliny hyaluronové (rozličné krémy a pleťové masky obsahující tuto kyselinu) a kolagenu (najdete ho i ve formě tablet z lékárny). Pokud máte čas a možnost navštěvovat kosmetický salon, dopřejte své pleti profesionální ošetření.