Jak se co nejdříve zbavit hlenů?

Přicházejí opakovaně a nečekaně. Hleny. Tvoří se v našich dýchacích cestách a kromě toho, že jsou nepříjemné a obtěžují nás, zároveň nás chrání před infekcemi a bakteriemi. V jejich typické konzistenci se totiž nejlépe zachytí všechny viry.

Buď jste prochladli, nebo vám nedělá dobře prašné prostředí

Další možnost je, že jste se nakazili obyčejným virem. Tak či onak – hlenů je třeba se zbavit co nejdříve, v opačném případě si koledujete o záněty. Průvodní jevy, které zahlenění následují, jsou horečka, kašel, ucpaný nos a celková malátnost. Někdo by řekl, že jsou to jasné příznaky chřipky.

Nasaďte si léčbu se zázvorem, kurkumou a kloktejte slanou vodu

Když se hlenů chcete zbavit co nejdříve, vyplatí se vyzkoušet teplý zázvorový nápoj. Pokud vám pálivá chuť zázvoru nevyhovuje, přidejte si do čaje med a citron. Získáte osvěžující drink, který zahřeje a dopomůže ke zlepšení vašeho zdravotního stavu. Stejně tak i kloktání slané vody má příznivé účinky, protože se pomalu ale jistě vaše ústní dutina zbaví bakterií a zabrání jejich dalšímu rozmnožování.

Med a citron – to je klasika

Nevěříte sirupům z lékáren? Na hlen je výborný lipový med s citronovou šťávou. Párkrát za den smíchejte šťávu z citronu s medem a uvidíte, jak se vám uleví od kašle. Klasické napařování, které si pamatujeme ještě z dětství, se vrací opět “do módy”. Už nejen heřmánkové výpary, ale také rozmarýnové nebo tymiánové složky okamžitě uvolní pomocí páry hlen z plic. Konzumace pálivých jídel a zejména česneku nebo chilli vám pomůže hlen rozpustit ještě rychleji. Nejdůležitější je klid a klidový režim. Zapomeňte na heroické výkony v práci. Právě teď se musíte co nejvíce rozmazlovat, abyste z toho co nejdříve dostali. Pár dní v posteli udělá své. Místnost, ve které se nacházíte, je třeba pravidelně větrat, zvlhčovat.

Pozor na přenos infekce

Na závěr je třeba zmínit, že polykání hlenů namísto pravidelného vysmrkávání ven z nosu a vykašlávání může znamenat riziko přenosu infekce do žaludku a do střev, a to si přece nikdo nepřeje, ne?