Jak se cítit fit nyní na podzim, kdy je slunce pomálu?

Slunečních paprsků bude stále méně. Ranní paprsky budou zubaté a budeme se budit právě, když bude za okny vládnout mlha, která je pro podzimní období typická. S podzimem však přichází do mnoha domácnosti podzimní deprese. Labilnější povahy jí rychleji podlehnou. Příčinou může být nedostatek vitaminu D, ale i stereotyp. Vše se však dá napravit. Jak se ale cítit fit teď na podzim, kdy je slunce pomálu?

Změňte své stravovací návyky

Podzim je obdobím, kdy většina domácího ovoce dozrává. Dozrávají jablka, hrušky, hrozny, švestky, papriky, rajčata a dýně. Zkuste se proto orientovat na sezónní potraviny a jezte co nejvíce čerstvého ovoce a zeleniny.

Klasickou bílou mouku nahraďte zdravějšími moukami, například špaldovou, makovou, dýňovou, kokosovou, ale například i chutnou tapiokovou. Zkuste bílou pšeničnou mouku nahradit zdravějšími náhražkami a zlepší se vám trávení.
Změnou stravovacích návyků se vám upraví výsledky a budete se cítit fit.

Dopřejte si procházky v přírodě

Les a příroda je dokonalým místem na regeneraci a dobití energie. Využijte každou volnou příležitost a choďte do přírody vždy, když vám to čas a počasí umožní. Nepodceňujte však vrstvení. V lese bývá chladněji a totéž platí, pokud půjdete do vyšších nadmořských výšek. Pokud se chcete cítit fit, pravidelné procházky v přírodě vás budou dobíjet. Dávejte si však pozor na zubaté slunce, které je v horách silnější. Používejte ochranné krémy na opalování, pokud chcete pokožku na tváři chránit před vráskami. Vrásky na tváři mají a budou mít všechny ženy. Proč ale dělat vše pro to, aby se objevily dříve?

Vyzkoušejte novou aktivitu

Když vám nyní na podzim klesá energie, kromě procházek v přírodě vyzkoušejte novou aktivitu. Vyzkoušejte běh, nordic walking, čtěte papírové knihy, vyzkoušejte malování, věnujte se kreativním hrám, věnujte se plavání, choďte do fitka. Zamluvte si termín laserové epilace. Jednoduše dělejte to, co vás baví, naplňuje a najděte si čas na to, co jste přes léto nestihli.