Jak s tepelným čerpadlem šetřit přírodu i peněženku?

I vy neustále hledáte způsoby, jak v domácnosti co nejvíce ušetřit? Ještě více trendy je, pokud se dá šetřit i s ohledem na životní prostředí. Ohřívat či vytápět vzduch nebo vodu například můžete tepelnými čerpadly využívajícími přírodní energii.

Čerpadla pro zelené domácnosti

Při rekonstrukci staršího domu nebo stavbě nového je jistě vhodné myslet předem na taková řešení, která mohou v budoucnu výrazně pomoci našim peněženkám, ale například i životnímu prostředí. K ekologickému chování rozhodně patří i využívání moderních technologií, které jsou energeticky šetrné. V domácnostech dnes už nestačí jen separovat odpad. Vhodné je, pokud například umíme využít to, co nám zdarma nabízí příroda, a to navíc bez toho, že bychom se jí za to negativně odvděčili. Jednou z možností, jak efektivně vytápět či ochlazovat naše interiéry, je například využívání tepelných čerpadel. Ty se nejen postarají o optimální klima v domácnosti, ale stejně poslouží i na ohřev vody, a tak se můžeme těšit hned z několika funkcí. S moderními aplikacemi je jejich ovládání možné i prostřednictvím telefonu a internetového připojení. Takto si umíme velmi jednoduše vytvořit bezpečnou smart domácnost a navíc získáme přehled o spotřebě energií ještě dříve, než nám přijde vyúčtování. A jelikož šetří životní prostředí, k mnoha se vztahuje i státní podpora.

S tepelným čerpadlem zaplatíte méně

Dnešní tepelná čerpadla spotřebovávají minimum proudu, proto o nich právem můžeme mluvit jako o energeticky úsporných. Postarají se minimálně o trojnásobně více tepla než běžné způsoby vytápění, až 80% z tepelné energie ale získáme bezplatně z přírody. Co je lepší, než když za okny zuří mrazivé počasí a my si hovíme v příjemném teple? A navíc bychom si tento pocit užívali s vědomím, že jsme i shovívaví k životnímu prostředí a stavu našich peněženek. Už se nemusíme krotit při nastavování teploty na termostatu, jen abychom tuto zimu co nejvíce ušetřili. Dopřejeme si tolik tepla, kolik potřebujeme, abychom se cítili komfortně. To se týká i období letních veder, kdy je ochlazování vzduchu v domácnosti přímo nezbytností.

Praktické a navíc bez emisí

Vnitřní modul tepelného čerpadla je prostorově nenáročný a ten vnější lze umístit velmi jednoduše a rychle podle individuálních možností. Tepelná čerpadla pracují se vzduchem ohřátým slunečními paprsky nebo s energií přímo ze země, aniž nás a našich sousedů rušili nepříjemné zvuky motorku. K dalším výhodám patří i to, že pokud chceme využívat tepelné čerpadlo na ohřev / ochlazování vzduchu a vody, nepotřebujeme vlastnit žádný komín ani spalinový systém. Tím redukujeme množství emisí, kterých je v ovzduší beztak dost i bez našeho speciálního přičinění.