Jak procestovat Milán?

Rozhodli jste se procestovat Milán? Miláno je město ležící na severu Itálie. V Miláně najdete restaurace, diskotéky, kina, bary, kavárny, které jsou šarmantně a originálně zařízené stejně jako známá divadla. Milán se také pyšní i fotbalovými kluby Inter Milán a AC Milán.

Co je potřeba, pokud chcete procestovat Milán:

  • fotoaparát
  • pohodlné boty
  • průvodce
  • mapu města

Jak se do Milána dostat

Z letiště se dostanete autobusy, které vás odvezou do centra k hlavnímu vlakovému nádraží, kde se také nachází linka metra. Odtud se snadno dostanete, kam potřebujete.
Kde se ubytovat

Najděte si ubytování v blízkosti Piazza del Duomo nebo Via Montenapoleone, které leží v živých ulicích s množstvím obchodů a nákupních center.

Pokud hledáte levnější ubytování, doporučuji ubytovny, které jsou levné a také se nacházejí v blízkosti centra. Hostely jsou většinou se snídaní a cenově vás pokoj pro dva vyjde do 40 euro.

Jaké památky v Miláně navštívit

Pokud se rozhodnete procestovat Milán, nemůžete zapomenout navštívit slavnou katedrálu Duomo, která se nachází na stejnojmenném náměstí. Můžete vystoupit po jejích schodech, nebo si vystát dlouhou frontu na výtah, který vás vyveze až na střechu této katedrály, odkud se vám naskytne úžasný výhled na celé okolí.

Na Da Vinciho obraz poslední večeře se můžete zajít podívat do kostela na Piazza Santa Maria delle Grazie. Počet návštěvníků je ale omezen, proto je lepší zajistit si rezervaci.
Dalším zajímavým místem Milána je Castello Sforzesco, což je velká pevnost z červených cihel s hradními příkopy a padacími mosty, kde se dnes nacházejí čtyři muzea. Za pevností se nachází velký park, kde se scházejí místní a organizují pikniky. Pokud si tedy chcete udělat hezké odpočinkové odpoledne, zajděte určitě i sem.

Nákupy v Miláně

Na nákupy si zajděte do úžasného nákupního centra, které leží na Plazza Duomo přímo vedle katedrály. Budova je historickou památkou.

Kde si odpočinout

Pokud budete unaveni a budete si chtít odpočinout, zajděte do Parco Sempione a odpočívejte. Park z roku 1893 ve stylu anglické zahrady je pro to ten pravý.

Kde se najíst

Pokud se rozhodnete procestovat Milán, nemůžete vynechat místní kuchyni. Na oběd si zajděte do místní restaurace a ochutnejte nějaké speciality. Buďte připraveni na to, že Italové obědvají až po 2. hodině odpoledne. Proto nebuďte překvapeni, když vám o dvanácté nedají najíst… 🙂