Jak připravit zdravou omeletu z banánu?

Přinášíme vám recept, jak připravit zdravou omeletu z banánu. Omeleta je oblíbená, ať už jako hlavní jídlo či svačina. Pokud právě hubnete, chcete omezit konzumaci mouky a výrobků z ní nebo omezujete konzumaci cukru, tento recept se vám bude hodit. Neobsahuje totiž žádnou mouku ani cukr. Je vhodný například na připravení velmi chutné snídaně.
Co potřebujeme na zdravou omeletu z banánu:

  • 1 banán
  • 2 vejce
  • olej nebo máslo na smažení
  • ovoce
  • med

Postup, jak udělat zdravou omeletu z banánu krok za krokem

Banán vybíráme zralý, nevadí takový, který nestačíme spotřebovat včas a je už přezrálý.

Banán oloupeme a rozmačkáme vidličkou v misce. Do rozmačkaného banánu přidáme 2 vejce a důkladně rozšleháme. Můžeme použít i ruční mixér. V tomto případě stačí banán nakrájet na menší kousky, dát do nádoby, přidat vejce a celou směs rozmixovat.

Z takto připravené směsi banánu a vajec smažíme malé omelety. Dáváme při smažení pozor, protože omelety se smaží rychle – rychle hnědnou, ale zároveň jsou ještě velmi měkké. Chce to trpělivost a zkušenosti.

Usmažené omelety potřeme medem a klademe jednu na druhou.

Na poslední omeletu dáme čerstvé ovoce, můžeme zvolit například borůvky, jahody, švestky nebo jakékoliv sezónní ovoce, které nám chutná.

Z ovoce si můžeme připravit i rozvar a omelety natřené rozvarem nakonec ještě dozdobit kousky čerstvého ovoce. Můžeme přidat i jogurt, nebo pokud nemáme problémy s nadváhou, klidně dozdobit omelety trochou šlehačky.