Jak přibrat na váze?

Jak přibrat na váze? Většina z nás spíše řeší problém, jak shodit nějaké to kilo, nebo si váhu alespoň udržet. Někteří z nás ale mají opačnou snahu – snaží se naopak nějaké to kilo přibrat. Například jsou svým okolím i podezříváni z toho, že nejedí, hladoví nebo dokonce trpí poruchou příjmu potravy. Některé ženy chtějí na váze také přibrat, aby získaly více “ženské tvary, tedy aby se jim zaoblil zadeček, trochu naplnil dekolt nebo zaoblily stehna. Základem zdravého přibírání je jídelníček a pohyb.

Pokud chcete přibrat na váze, tak je základem zdravá strava

To, že chcete přibrat na váze, však rozhodně neznamená, že se budete nezřízeně krmit nezdravým smaženým jídlem, sladkostmi a že budete pít sladké nápoje. Tak to není. I při snaze o zvýšení tělesné hmotnosti je třeba dodržovat zásady zdravé výživy a přijímat kvalitní potraviny. Cílem přece není zničení si vlastní tělesnou schránku, proto není v žádném případě vhodné konzumovat tzv. prázdné kalorie a nutričně nehodnotná jídla.

Základem vašeho jídelníčku by měly být obiloviny a výrobky z nich, maso (drůbeží, hovězí a libové vepřové), vejce, ryby a mléčné výrobky, přičemž vhodnější jsou ty více tučné. Součástí každého jídla by pak měla být zelenina nebo ovoce.

Vhodné je také konzumovat kvalitní sušené ovoce a ořechy, což lze vlastně považovat za takové zdravé mlsání. Můžete si samozřejmě dopřát i velmi kvalitní čokoládu, tedy tu s vysokým podílem kakaa.

Rozložení jídla

Pokud chcete přibrat na váze, i jídlo je třeba rozložit do několika menších porcí během dne. Doporučuje se jíst pravidelně po 2,5 až 3 hodinách, tedy jíst pětkrát až šestkrát denně, přičemž nejdůležitějším jídlem je vydatná snídaně.

Pohyb

Ani v případě, že chcete přibrat na váze, neplatí, že byste měli omezit svůj pohyb. Ba naopak i při snaze přibrat je vhodné sportovat. Nejvhodnější je v tomto případě zejména pravidelné posilování dvakrát až třikrát týdně, kdy budete přibírat svaly. Velmi nevhodné jsou naopak vytrvalostní běhy.

A nezapomeňte na to, že stejně jako není vhodné hubnout příliš rychle (optimálně dvě kila za měsíc), není v žádném případě vhodné ani při přibývání na váze spěchat, pozvolná změna je pro váš organismus prospěšnější.