Jak podpořit růst řas?

Pokud jste nespokojené s délkou nebo objemem svých řas, jistě jste již vyzkoušely nejrůznější druhy řasenek a všemožné prostředky na podporu růstu řas. Je však možné, že i obyčejná surovina, kterou máte běžně doma, podpoří růst řas velmi účinně a bez zbytečné chemie. V následujícím článku najdete doporučení, jak upravit jídelníček a také několik tipů na přírodní prostředky, kterými si zajistíte dlouhé a husté řasy.

Jak upravit jídelníček, abyste podpořily růst řas

Struktura řasy je (stejně jako u vlasů) tvořena proteinovým vláknem keratinem, který získáte konzumací rostlinných a živočišných bílkovin (např. masa, ryb, tofu, či luštěnin).

Dalšími důležitými látkami jsou vitamin C (citrusy nebo rajčata), vitamin A, který najdete v jogurtu, vejcích, či rybím oleji. Rovněž jsou důležité vitamíny skupiny B obsažené například v mléce a vejcích.

Do svého jídelníčku zařaďte také potraviny obsahující vápník (mléčné výrobky, mák, ořechy, tofu a další). Růst řas podpoří i omega-3 nenasycené mastné kyseliny, dopřejte si je ve formě rybího masa.

A jaké přírodní prostředky používané zevně na řasy vám mohou pomoci

Ricinový olej – ricinový olej se vyrábí ze semen skočce obecného a je známý pro své stimulační účinky. Pravidelné používání ricinového oleje vám zajistí hustší lesklé řasy.

Mandlový olej – mandlový olej vám pomůže proti nepříjemnému řídnutí řas.

Olivový olej s citronem – olivový olej je bohatý na vitamin E a kyselinu olejovou. Podpoří růst řas i vlasů, a pokud do něj na 2 týdny naložíte citrónovou kůru, obohatíte ho o cenné látky, které mají čisticí a stimulační účinky. Olivový olej může také přispět k tmavnutí vašich řas.

Oleje můžete na řasy aplikovat pomocí vatového tamponu nebo důkladně vyčištěného starého kartáčku z řasenky. Večer před spaním naneste olej na odlíčené řasy a ráno ho poté smyjte teplou vodou.

Zelený čaj – zelený čaj obsahuje flavonoidy podporující růst vlasů i řas. Neslazený zelený čaj naneste pomocí vatového tampónu na řasy a po 15 minutách je umyjte čistou vodou. Tento postup opakujte 2x denně.

Tipy

  • Pro zdravé řasy je vhodné občas vynechat líčení. Večer pleť pravidelně důkladně odličte.
  • Citrónovou slupku můžete naložit i do jiných druhů olejů.

Upozornění

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter.