Jak pití piva prospívá našemu tělu? Na zdraví!

Na světě snad neexistuje nápoj, který v létě uhasí žízeň lépe, než pivo. Kromě toho, že uspokojuje chuťové pohárky zejména mužům, má řadu příznivých účinků na zdraví člověka. Proto se pivo doporučuje i ženám, které jsou těhotné nebo mají problémy s cholesterolem.

Kvašený alkoholický nápoj z obilného sladu, vody a chmele

Pivo je pravděpodobně staré už 6 000 let a v dnešní době se považuje hlavně za nápoj určený na méně formální události, jako jsou setkání s přáteli či víkendový relax. Chvíle, kdy nic není třeba řešit a které má každý rád. Je osvěžující, má příjemnou barvu, nahořklou příchuť a uklidňuje nervy. Na světě je okolo 5 000 pivovarů, známých je 20 tisíc značek a 180 druhů tohoto zlatého nápoje. Světlé, tmavé, zelené, alko, nealko, ochucené, jednoduše – každý si přijde na své. Pokud jste dosud pití piva odsuzovali nebo jste tomu nikdy nepřipisovali žádný význam, vězte, že s organismem dělá přímo zázraky. Milé dámy, právě vás by mohlo pár věcí nejvíce zaujmout. Jednou z nich je například fakt, že pití piva urychlí váš metabolismus, a tak se konečně nebudete cítit nafouknuté. Dokonce je známo, že jedno pivko denně snižuje hladinu cholesterolu o 20 procent. Jelikož pivo obsahuje kyselinu listovou, může být velmi prospěšné pro těhotné ženy, samozřejmě v nealkoholické verzi. Právě ony potřebují během devíti měsíců přijímat dostatek této složky, aby byly ochráněny před předčasným porodem nebo vývojovými vadami děťátka.

Další skvělá pozitiva

Pivo bojuje i proti rakovině. Látky, které obsahuje, chrání tělo před volnými radikály. Pití s ​​mírou způsobí, že se pravděpodobně vyhnete i Alzheimerově chorobě, neboť posiluje paměť. Pokud jste nemocní, pivo se postará o vaši imunitu, vyléčí rýmu a díky kyselině octové a mléčné i průjem. Mimo jiné snižuje krevní tlak a riziko infarktu. Sportovcům pomáhá rychleji se zregenerovat po těžkých výkonech. Chrání před mrtvicí, snižuje riziko vzniku cukrovky o 25 procent, díky křemíku posiluje kosti a vitamín B chrání srdce. Snižuje riziko vzniku ledvinových kamenů až o 40 procent, protože je močopudné. Vysoký podíl chmele uklidňuje organismus, a proto je to nejvhodnější nápoj na zbavení se stresu z celého pracovního týdne.