Jak pečovat o kočičí srst?

Kočky jsou neobvykle přítulní společníci, kteří se umí nejen slušně chovat, ale také se dokáží sami o sebe starat. To však nestačí. Má-li být kočka i její srst naprosto zdravá, tak je třeba přiložit ruku k dílu a o srst pečovat také. Odměnou pak pro vás bude příjemný pocit při hlazení hedvábně jemné kočičí srsti. Jak se o kočičí srst starat? Pár rád pomůže. Jak se tedy starat o kočičí srst, se dozvíte níže.

Návod a postup, jak pečovat o kočičí srst

Zdravá potrava

Zdravá strava je první věcí, jak lze docílit skvělé a zdravé kočičí srsti. Zdravá kočka má velmi jemnou, hustou a také lesklou srst. Je proto potřeba jídelníček orientovat i podle toho. Na zdravou srst jsou velmi dobré ryby, obsahují totiž důležité složky pro růst i lesk srsti.
Ideální je nakupování doplňků bohatých na vitamin D a na minerály jako jsou vápník, železo a další. Nepoužívejte stále stejnou stravu, ale kočkám ji pravidelně obměňujte.

Česání krátkosrstých koček

Jedná se o nenáročnou činnost, kterou je třeba provádět jednou týdně jemným nebo gumovým kartáčem či hřebenem. Kočka si srst upravuje velmi často sama, čímž si ji i správně fixuje a čistí, vyčesáváním odstraníme především uvolněné chlupy, které by kočka jinak při čištění zbytečně snědla.

Česání dlouhosrstých koček

Dlouhosrsté kočky češte každý den, postarejte se o to, aby se jednalo o důkladné česání. Pokud nejde srst rozčesat, tak použijte rozčesávací spreje. Nečesejte je násilím, ale vždy jemně.

Koupání

Kočky koupejte pouze v případě, kdy se velmi zašpiní, jinak je koupejte maximálně několikrát za měsíc. Kočky se umí umýt nejlépe samy.

Při koupání používejte speciální šampon a nemyjte kočce hlavu, aby se jí šampon nedostal do uší a očí.

Na kočku při koupání stále mluvte a hlaďte ji, aby nebyla vystrašená.

Kotě

U koťat buďte při péči o srst trpěliví, ale nezanedbávejte ji. Je třeba, aby si už kotě na česání a koupání zvyklo. Pokud je kotě v péči své kočičí matky, tak ta si ho ráda umyje sama.

Jak kočičí srst stříhat

Stříhejte kočičí srst jen tehdy, když je to nezbytné. Kočka je temperamentní a hrdé zvíře, které se za nový sestřih často stydí.