Jak otevřít zamrzlé dveře automobilu?

0 Shares
0
0
0

V zimním období se velmi často stává, že přijdete ráno k autu a zjistíte, že máte zamrzlé dveře a nedají se odemknout. Zde je pár návodů na to, jak si s daným problémem poradit.

Co dělat, když jsou zamrzlé dveře na autě?

Zamrzlý zámek na dveřích automobilu lze snadno otevřít, když klíč nahřejete zapálenou sirkou nebo zapalovačem. Horký klíč zasunete do zámku a necháte ho několik sekund v klidu, aby se teplo přeneslo na okolní kov.

Podle potřeby tento proces několikrát opakujte, dokud se klíč nezačne normálně otáčet. Rozhodně nepoužívejte sílu, klíč by se mohl zlomit.
V prodejně s doplňky pro auto můžete také zakoupit rozmrazovač zámku. Je to malá aerosolová nádobka, z níž se rozmrazovací tekutina vstříkne do zámku. Odmrazování touto metodou většinou trvá déle, než rozmrazování pomocí rozehřátého klíče.

Jak zabránit zamrzání dveří a zámků na autě

Při mytí auta v zimním období přelepte klíčové dírky lepící páskou, aby do nich nenatekla voda. Dobře zaolejované zámky také pomohou tomu, abyste každé ráno neměli zamrzlé dveře na autě, protože olej nezamrzne.

Do klíčové dírky nalijte pár kapek oleje, který se používá na šicí stroje nebo olejem potřete samotný klíč a zasuňte jej do zámku.

Pokud zamrzne zarážka dveřního zámku, většinou ji můžete uvolnit opakovaným stisknutím kliky, nebo pomocí knoflíku na zamykání auta zevnitř. Pokud ani to nepomůže, nastříkejte rozmrazovač do prostoru nad zarážkou mezi dveřmi a středním sloupkem.

Tipy na závěr

Dveře vám nepřimrznou ke gumovému těsnění, pokud těsnění před zimou natřete glycerinem. Pokud odcházíte v zimním období od auta, ujistěte se, že máte rozmrazovač zámků v kapse a ne v zamčeném autě.

Doufáme, že jsme vám předchozími tipy poradili s tímto nepříjemným problémem. Jezděte opatrně a nezapomeňte také na přezutí pneumatik během zimy!

0 Shares
Obsah pro tebe