Jak nosit šperky z perel?

Pocházejí z moří kolem Japonska, Číny, Vietnamu a Tahiti, ale existují i ​​sladkovodní perly, které produkuje perlorodka říční. Každá je jiná a originální. Perlové šperky jsou nejen známkou luxusu a elegance, ale i lásky a čistoty. Sluší každé ženě.

Pouze pro skutečné dámy

Dámou se nenarodíte, dámou se během svého života stáváte. Právě šperky z perel dokáží ještě více podtrhnout ženskost, eleganci a vdechnou vznešenost každé ženě, která touží po obdivu. Nejsou určeny pouze pro výjimečné příležitosti, vždyť půvabně se můžete chtít cítit kdykoliv. Co na tom, že máte na sobě džíny? S bílou halenkou a sexy lodičkami budou vaše perlové šperky vypadat dokonale.

Perly podle hinduistů ochraňují manželské vztahy a podněcují věrnost

Posilují milostné vztahy a urychlují zákony karmy – i to byste se dočetli v hinduistických knihách o perlách. Jisté je pouze to, že patří k darům přírody. Než vznikne jedna perla, trvá to i několik let. Jsou velmi vzácné. Ty černé jsou podle Číňanů symbolem moudrosti. Vnášejí do života bohatství a štěstí. Odvary z perel jsou zvyklí pít jako elixír mládí. Věřili, že díky nim budou vypadat mladě a budou plní síly a vášně.

Jsou jiné

Na rozdíl od ostatních drahokamů či polodrahokamů, z perel nesálá chlad. Jsou jiné. Nejvzácnější nejsou ty bílé, jak bychom si možná mysleli. O kvalitě rozhoduje jejich tvar, hmotnost a barva. Platí, že čím je tmavší a barevnější, tím je vzácnější. Tzv. “Paví pero” je černá perla pocházející z Tahiti, která se považuje za největší skvost mezi těmito půvabnými malými kuličkami.

Perly jsou nadčasové

Nečekejte na příležitost – perlové náušnice, přívěsky a náhrdelníky si můžete zkombinovat s oblečením kdykoliv. Perly k ženám prostě patří a nerozhoduje přitom ani věk.

Pokud rády kombinujete, dbejte na to, abyste to nepřehnaly. K perlám se výborně hodí diamanty. Ke krémovým odstínům pasuje žluté zlato, k bílým zas bílé zlato. Tipněte si, které zlato se bude nejvíce hodit k těm růžovým?

Jelikož perly jsou “živé” přírodní klenoty, jejich uschovávání je docela zajímavé. Aby vám vydržely co nejdéle krásně lesklé, měly byste umístit do vitríny s perlami i nádobku s vodou, ze které budou čerpat vlhkost. Tu samozřejmě čerpají i z lidského těla. Zajímavé, že?